Birželio 14-ąją visas pasaulis mini Pasaulinę kraujo donorų dieną. Sutapimas ar ne, tačiau jos išvakarėse pasirodė pranešimų, kad šalies ligoninėse labai trūksta kraujo ir dėl jo stygiaus net gali būti stabdomos planinės operacijos.

donoryste1Pilietiški kraštiečiai gali prisijungti prie neatlygintinos donorystės akcijų.

Birželio 11-ąją kraujo donorystės diena vyks nuo 10 iki 17 valandos Kėdainių kultūros centre.

O birželio 19 dieną, penktadienį, nuo 11 iki val. Kėdainiuose šalia prekybos centro „Maxima“ (J. Basanavičiaus g. 53) vyks neatlygintos kraujo donorystės akcija, kurios organizatoriai – Nacionalinis kraujo centras – jau nuo birželio 11-osios keliauja per 11 šalies miestų ir prašo paaukoti kraujo.

NKC Kartu uz gyvybe POSTER A3 PRINT uzlaidos po 3mmNacionalinio kraujo centro komanda kasmet keliauja po visą šalį ir supažindina Lietuvos gyventojus su kraujo donorystės misija, svarba, kviečia prisijungti prie gausios donorų bendruomenės. Šių metų turo šūkis – „Kartu – už gyvybę!“. Turo metu organizatoriai ragina žmones nebūti abejingais ir parodyti, kad esame išskirtinai vieningi ir visi kartu galime labai daug – išgelbėti šimtus gyvybių. Turo akcentu taps vieninga visų padėka, prie kurios sukūrimo galės prisidėti kiekvienas, apsilankęs turo renginiuose savo mieste. Šitaip prisidėsime prie Pasaulio Sveikatos Organizacijos (WHO) šių metų Pasaulinei kraujo donorų dienai organizuojamos reklaminės kampanijos, skelbiančios padėką visiems kraujo aukojantiems žmonėms – „Ačiū už išgelbėtą gyvybę“ („Thank You For Saving My Life“). Na, o koks tai akcentas – kol kas lieka maža intriga.

Prie 2015 metų „Neatlygintinos kraujo donorystės turo per Lietuvą“ prisijungė neseniai „Eurovizijoje” milijonus europiečių sužavėjusi dainininkė Monika Linkytė: „Labai džiaugiuosi, jog buvau pakviesta tapti šios akcijos ambasadore. Prieš kelias savaites pati puikiai pajaučiau, ką reiškia susivienijusi tauta. Noriu pakviesti žmones nebūti abejingais ir savo vienybę išreikšti dar sykį. Šį kartą neatlygintinai aukojant kraujo kitam. Aš pati jau seniai norėjau paaukoti kraujo, nes suprantu, kaip tai yra svarbu… Tačiau kol kas to padaryti negaliu – mano kraujas neatitinka tam tikrų kriterijų. Todėl jaučiu dar didesnę atsakomybę paskatinti tuos žmones, kurie gali, būtinai tai padaryti. Mes dažnai pasineriame į rutiną, galvojame, jog ligos, nelaimingi nutikimai mus visada apeis. Ir tik tada, kai atsiduriame bėdoje, suprantame, kokia svarbi yra kitų pagalba. Tiesiog tikiu ir žinau, jog mes, lietuviai – draugiška tauta ir kitų nelaimėms nesame abejingi. Aš kviečiu parodyti savo pilietiškumą, juk taip gera daryti gera!“

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.