Birželio 21-ąją pasaulyje minima tarptautinė jogos diena. Prasiskverbusi į įvairias kultūras, ji dabar populiari visame pasaulyje.

Lietuvos rekordo atliekant „Medžio“ pratimą Kėdainių parke siekė apie 100 jogos bičiulių.

Lietuvos rekordo atliekant „Medžio“ pratimą Kėdainių parke siekė apie 100 jogos bičiulių.

Kėdainiečiai gana aktyvūs jogos sekėjai. Tą jie įrodė siekdami Lietuvos rekordo. Kai daugelyje šalies miestų lygiai 12 valandą jogos mėgėjai atliko „Medžio“ pratimą, Kėdainių parke tokį draugystės „Medį“ atliko apie šimtas sveikuolių.

Tarptautinės jogos dienos minėjimą Kėdainiuose inicijavo visuomenės sveikatos biuras. Jo vadovė Danguolė Avižiuvienė sakė, kad joga Kėdainiuose gana populiarus ir nenaujas užsiėmimas.

„Tie, kam rūpi joga, puikiai žino, kad padėti ją atlikti gali nuostabios trenerės Dalia ir Vlada. Joga Kėdainiuose aktyviau praktikuojama maždaug dešimtmetį.

Šiandienos skubėjime joga yra puiki išeitis subalansuoti vidinę pusiausvyrą“, – sakė D. Avižiuvienė.

Smiltė labai noriai įsijungė į „gyvūnų gimnastiką“.

Smiltė labai noriai įsijungė į „gyvūnų gimnastiką“.

Plačiausia prasme joga – tai sugrįžimas į vientisumą. Jogos filosofijoje vyrauja bekompromisis tikėjimas, jog vientisumas yra mūsų nenuginčijama prigimtinė teisė. Bet daugelis mūsų tą vientisumą užmiršta. Jei tą apibūdinsime jogos terminais, tai reiškia, kad mes pamirštame savo tikrąją prigimtį, gyvename tam tikrame iliuzijų pasaulyje ir esame vieniši. Mes kenčiame nuo dvasinės amnezijos, o tai verčia mus jaustis atskirtais nuo pačių savęs, atskirtais nuo kitų, atskirtais nuo gamtos. Net tuomet, kai mes įkvepiame, kitaip tariant, į save įtraukiame dalį pasaulio, mes vis dar manome, kad esame savo nuosavo pasaulio šeimininkais. Joga ir yra tas tiltas, kuris padeda atkurti tikrąjį vientisumą ir suvokti ryšį su pasauliu.

Joga nuostabi tuo, kad ji tinkama bet kuriam gyvenimo atvejui, laikotarpiui, amžiui. Pavyzdžiui, vienam meditacija gali padėti susigrąžinti vientisumo jausmą, kitam atstatyti normalią psichinę būklę, dar kitam – išmokti bendrauti, pasitarnauti visuomenei. Nepaisant praktinių užsiėmimų ir rezultatų, jogos pagrindinis tikslas – išsilaisvinimas iš minėtos amnezijos ir gyvenimas džiaugiantis kiekviena diena, mėgavimasis dėkingumu ir nuolankumu, suvokiant, kad visa tai tik maža šio pasaulio dalis. Joga teigia, kad jei gyveni žinojime, tuomet tu esi laisvas.