Vasario 9-ąją į Ukrainą išlydėti du gaisriniai automobiliai ZIL, ne vieną dešimtmetį patikimai tarnavę Kėdainių krašto bendruomenei.

Atsiradus galimybėms atnaujinti Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos komandų automobilius, senieji, kurie tarnavo po keletą dešimtmečių, garažuose stovėjo kaip rezerviniai, bet buvo nenaudojami. Tokius automobilius buvo pasiūlyta perduoti ugniagesiams į Ukrainą, nes ten karo sąlygose mūsų krašte jau nenaudojamas specialusis transportas labai reikalingas.

Per patikimus partnerius susisiekus su ugniagesiais Ukrainoje, buvo pranešta, kad tokių automobilių labai  lauktų dviejų Charkovo srities gyvenviečių gelbėtojai.

Rajono tarybos nariams pritarus, automobilius, priklausiusius Krakių bei Dotnuvos komandoms, nutarta perduoti į Ukrainą teikti humanitarinę pagalbą.

Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos  vadovas Andrius Miliauskas bei savivaldybės vyriausiasis specialistas civilinei saugai Vladas Rimkus vairuotojams Algiui bei Ovidijui palinkėjo saugaus bei gero kelio. Mašinos pirmiausia važiuoja į Prienus, čia sulauks ugniagesių iš Ukrainos ir jau kitą savaitę turėtų pasiekti gyvenvietes Charkovo srityje.

Kėdainių r. savivaldybės inf. ir nuotr.