Pagalbos Ukrainai srautas nenutrūksta. Kėdainių samariečiai prieš kelias dienas rinkę drabužius, avalynę, patalynę, miegmaišius ir kitas karo zonoje esantiems ukrainiečiams reikalingas priemones, trečiadienį organizavo maisto produktų rinkimą.

„Į Charkivą vyksta vilkikas su maisto produktais. Padėkime jį pripildyti. Reikia ilgai negendančių produktų: konservų, paštetų, prieskonių, kruopų, cukraus, kavos natūralios ir tirpios, sutirštinto pieno, sausainių, saldainių ir pan. Ypač reikia mišinių kūdikiams“, – socialiniuose tinkluose skelbė samariečiai.

Šis jų kvietimas paaukoti ilgai negendančių produktų neliko be atsako. Dar kartą įsitikinta, kad kėdainiečiai jautriai reaguoja į ukrainiečius užklupusią tragediją, nes žmonės visą dieną ėjo, nešė, vežė tai, ko buvo prašoma.

„Atėjau į mūsų būstinę prieš 8 val. ryto ir prie vartų jau laukė keturi automobiliai. Žmonės tikrai neabejingi – neša įvairiausius maisto produktus, vos spėjame rūšiuoti. Šiuo metu dirba penki savanoriai. Daug paaukota mišinukų kūdikiams ir kitų produktų asortimentas labai platus. Viską krauname į atskiras dėžes ir ruošiame išvežimui į Ukrainą“, – darbų įkarštyje kalbėjo viena iš savanorių Genovaitė Bičkienė.

Savanoriams teko paplušėti iš peties

Vidurdienį apsilankius Kėdainių samariečių būstinėje (Senoji g. 4, priešais evangelikų reformatų bažnyčią) darbas virte virė. Nedidukėse patalpose buvo matyti daugybė dėžių su užrašais, kur kokie produktai sudėti. Savanoriams teko sparčiai suktis, nes paramą didesniais ar mažesniais lauknešėliais nešė ir įvairių kolektyvų atstovai, ir pavieniai žmonės.

„Iš socialinių tinklų sužinojau, kad samariečiai renka paramą Ukrainai, todėl prisidėjau ir aš. Skaičiau, kad labiausiai trūksta mišinukų kūdikiams, tai tą ir nešiau. Manau, kad ir kiti žmonės taip pasielgs arba pagelbės kitais būdais“,  – sakė Solveiga Gradauskaitė.

Automobiliu atvykusios dvi moterys į samariečių būstinę atnešė net kelis maišus įvairių maisto produktų.

„Mes susitikome prekybos centre, susipažinome vietoje, bendra veikla suartino. Pirkome mišinukų kūdikiams iki 6 mėnesių, taip pat saldumynų, sausainių, kavos ir kitų reikalingų produktų. Pažiūrėsim, jei kažko trūksta, dar atvešim. Akivaizdu, kad pagalba labai reikalinga. Reikia prisidėti visais įmanomais būdais“, – įsitikinusi Vaiva Milkeraitienė.

„Kai per televiziją matau vaizdus, kaip ukrainiečiai žūsta išėję į gatvę atsinešti vandens ar maisto, tiesiog plyšta širdis. Negana, kad bombos sproginėja, tai dar ir maisto stinga, nes rusų kariai išgrobsto parduotuves. Nesuvokiamai baisu. Padėkime šiai tautai, nes gal pagalbos kažkada prireiks ir mums“, – su ašaromis akyse kalbėjo produktų ukrainiečiams paaukojusi kėdainiečių šeima.

Ženkliai prisidėjo ir kalnaberžiečiai

„Vietoj Užgavėnių nutarėm rengti solidarumo su Ukraina akciją ir paskelbėme, kad rinksime ilgai negendančius maisto produktus, higienos reikmenis, medicinines priemones sužeidimams gydyti. Nerinkome tik pledų ir drabužių. Pavyko surinkti penkias nemažas dėžes paramos: konservų, kruopų, sausainių, džiuvesėlių ir kitų ilgo galiojimo produktų, dėžę kūdikių maisto, taip pat vaikiškų pampersų. Visa tai nuvežėme samariečiams.

Ukrainai skirtą labdarą Kalnaberžėje rinkome pirmą sykį. Pastebėjome, kad aktyviausiai aukojo dirbantys žmonės. Anksčiau yra tekę rinkti labdarą gaisro ar kitokių nelaimių atveju, gyventojai visada mielai atsiliepdavo. Mūsų kaimas mažas, bet žmonės dideli“, – teigė Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriui vadovaujanti Daiva Stoškuvienė.

Žmonės trokšta ir savanoriauti

Viešint samariečių būstinėje buvo girdėti, kaip žmonės teiravosi, ar nereikia papildomų rankų, ar gali kažkuo padėti. Gyventojai sakė mielai savanoriausiantys, kai kas paliko savo kontaktus, jei prireiktų pagalbos rinkti ar rūšiuoti gaunamą paramą.

Gali būti, kad dar ne kartą teks organizuoti panašias akcijas. Atsižvelgiant į karo apsuptyje likusių ar savo namus dėl nesiliaujančių bombardavimų turėjusių palikti ukrainiečių poreikius, gali būti renkami ir kitokie daiktai ar priemonės. Apie tai bus skelbiama socialiniuose tinkluose, spaudoje.

Kėdainių samariečiai paskelbė, kad jiems gali prireikti stiprių žmonių surinktai paramai į vilkikus pakrauti ir kitais atvejais. Prašoma registruotis asmenine žinute tel. 8 624 90 893 arba užpildant formą https://forms.gle/EeGSuhPyY2JV77sf7 (formoje prie pastabų pažymėkite, kad esate stiprus).