Būtent taip šiuos Seimo rinkimus apibūdino Kėdainių rinkimų apygardos Nr. 43 pirmininkė Vida Trošina.

img_0776Rinkimų dieną Kėdainiuose savo balsą rinkimuose atidavė 43,66 procentai rinkėjų, o kartu su išankstiniais balsais rinkimuose dalyvavo 52,11 proc. rinkėjų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos paskelbti duomenys skelbia, kad šalies rinkėjų aktyvumas buvo 49,9 procento.

Kėdainių rinkimų apygardoje Nr. 43 iš viso buvo registruoti 37 084 rinkėjai.

img_0818Kėdainiečiai galėjo rinkti savo atstovą daugiamadatėje apygardoje bei vienmandatėje. Pastarojoje – aštuoni kandidatai. Vyriausia tarp kėdainiečių kandidatų Darbo partijos atstovė 58 metų Virginija Baltraitienė, jauniausias – N. Puteikio ir K. Krivicko antikorupcinės koalicijos kandidatas 26 metų Arnoldas Ivanauskas.

Socialdemokratai Kėdainiuose delegavo 33 metų Justą Pankauską, Tvarkos ir teisingumo partija 35 metų Jurgitą Sadauskaitę, Liberalų sąjūdžio partijai atstovavo 42 metų Saulius Sinickis, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas – 43 metų Darius Petrauskas, konservatoriams atstovavo 44 metų Andrius Navickas, o nepriklausomu kandidatu išsikėlė 50 metų Darius Kaminskas.

img_082920 valandą uždarius rinkimų apylinkėms pradėti skaičiuoti balsai.

Vienmandatėje apygardoje išrinktu laikomas kandidatas, jeigu rinkimuose dalyvavo ne mažiau kaip 40 proc. tos rinkimų apygardos rinkėjų ir tas kandidatas gavo daugiau kaip pusę dalyvavusių rinkėjų balsų.

Jeigu rinkimuose dalyvavo mažiau kaip 40 proc. apygardos rinkėjų, išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris gavo daugiausia, bet ne mažiau kaip 1/5 visų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų balsų.

img_0833Daugiamandatėje rinkimų apygardoje, t.y. balsuojant už partijų sąrašus, rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu juose dalyvavo daugiau kaip 1/4 visų rinkėjų. Partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų (dalyvauja skirstant mandatus) tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Jungtinis kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų (dalyvauja skirstant mandatus) tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 7 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Šiemet dėl ketverių metų Seimo nario mandato varžėsi 1416 kandidatų, iš jų 623 – vienmandatėse rinkimų apygardose, 1387 – daugiamandatėje rinkimų apygardoje. Rinkimuose dalyvavo 12 partijų ir du koaliciniai sąrašai.

Seimą sudaro 141 narys, 71 iš jų renkamas tiesiogiai vienmandatėse apygardose, 70 – daugiamandatėje apygardoje pagal partijų pateiktus sąrašus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.