Šiandien rytą visoje Lietuvoje prasidėjo išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl dvigubos pilietybės bei Seimo narių mažinimo. Savo balsą kėdainiečiai gali atiduoti rajono savivaldybės patalpose. Mūsų krašto gyventojai, pirmadienio, 14 val. duomenimis, buvo gana aktyvūs.

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių, rinkimų dieną (2019 m. gegužės 12 d.) negalės atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turi galimybę balsuoti iš anksto visose savivaldybėse. Balsavimas iš anksto bus organizuojamas visų savivaldybių pastatuose nuo gegužės 6 iki 10 dienos nuo 8 iki 20 valandos.

Rinkėjai, kurie balsuos iš anksto, rinkimų komisijų nariams turės pateikti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Pasak Gaivos Petrauskienės, Kėdainių rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkės, pirmadienį, iki 14 val. rinkėjų aktyvumas buvo gana didelis – per šešias pirmąsias rinkimų valandas atėjo balsuoti per šimtą piliečių.

„Išties džiugina toks didelis rinkėjų aktyvumas, tikimės, kad jis panašus išliks ir kitomis dienomis“, – teigė G. Petrauskienė.

Atkreipiamas dėmesys, kad rinkėjo kortelė yra tik vardinis kvietimas balsuoti ir nuoroda, kurioje apylinkėje reikėtų balsuoti. Tie rinkėjai, kurių rinkimų komisijos nariai nerado namuose ir rinkėjo kortelės neįteikė, gali vykti balsuoti tik su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu tiek išankstinio balsavimo metu, tiek rinkimų dieną.

Šalies vadovą Lietuvos piliečiai renkasi iš 9 kandidatų.

Gegužės 12-ąją Lietuvoje vyks Prezidento rinkimai, referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo ir referendumas dėl Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo.

Panašios naujienos