Kėdainių senamiestyje, istorinės Rotušės pastate, šiandien vyksta respublikinis saksofonininkų festivalis „Kėdainiai 2019“, į kurį susirinko šio itin populiaraus muzikos instrumento mėgėjai iš visos Lietuvos. Festivalis, kurio sumanytojas Kėdainių muzikos mokyklos saksofono mokytojas Robertas Šulcas, jau spėjo pelnyti gerą vardą saksofonininkų tarpe, todėl kasmet sulaukia vis daugiau dalyvių: šiais metais festivalyje pasirodė beveik 60 mokinių.

„Šio festivalio ypatybė – nuostabi atmosfera ir aura, o saksofonas jau yra tapęs tikra Kėdainių miesto puošmena. Labai tikimės, kad ateityje mums pavyks išaugti į tarptautinį festivalį“, – kalbėjo festivalio sumanytojas R. Šulcas ir pridūrė, kad saksofonas Kėdainiuose yra labai populiarus, tad mūsų rajone turima labai daug šio instrumento entuziastų.

„Muzikos mokykloje stojančiųjų į šią specialybę labai daug, norinčiųjų skaičiumi tikrai nesiskundžiame. Juk Kėdainiai puikiais saksofono muzikantais pasižymi jau labai seniai“, – sakė R. Šulcas ir pridūrė, kad dalis talentingų mokinių, baigusių Kėdainių muzikos mokyklą, renkasi saksofono studijas aukštosiose mokyklose, toliau tęsia saksofonininko karjerą ir garsina ne tik gimtuosius Kėdainius, bet ir visą Lietuvą.

Todėl, esant tokiam gausiam talentingų muzikantų būriui ir kilo noras šį muzikos instrumentą parodyti kėdainiečiams iš arčiau. R. Šulcui kilo mintis suorganizuoti tokį festivalį, kuriame ir savo sugebėjimus būtų galima parodyti, ir į kitus pasižiūrėti, tiesiog pabūti kartu bei pasidalinti patirtimi. Pirmasis festivalis Kėdainių senamiestyje įvyko prieš ketverius metus.

Kas vienija visus saksofonu grojančius muzikantus? Pašnekovas atsakė trumpai.

„Saksofonu grojantis žmogus yra linksmas. Sakoma, kad saksofonistai vaikšto visada išsišiepę“, – taip pat su šypsena veide kalbėjo mokytojas.

[tribulant_slideshow gallery_id=”461″]