Knygos yra ne tik žinių šaltinis, bet ir jungia bendruomenę. Prieš porą metų Kėdainiuose, Gegučių parkelyje, pastatyta lauko bibliotekėlė yra labai populiari – knygų mainų idėja tarp kėdainiečių prigijo, todėl antradienį, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, atidaryta jau antroji tokia knygų bibliotekėlė mieste.

Ji pastatyta prie Kėdainių kultūros centro, tad nuo šiol kraštiečiai dalintis, mainytis knygomis bei periodiniais leidiniais gali kone pačiame miesto centre.

Jau antroji mieste

Tokių lauko bibliotekėlių – knygų mainų po atviru dangumi vietų – idėja pradėjo sklisti prieš dešimt metų iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Iniciatyva greitai prigijo visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvos miestuose bei miesteliuose.

Kėdainių bibliotekėlių po atviru dangumi idėjos ir pastatymo iniciatorė – Kėdainių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja, režisierė, teatro studijos „Polėkis“ vadovė, poetė Genovaitė Gustytė.

„Antrąją lauko bibliotekėlę nusprendėme pastatyti čia, prie Kultūros centro. Manau, tai bus žmonėms labai patogu – juk galima ateiti į renginį, o kartu iš bibliotekėlės pasirinkti norimą knygą, padovanoti savąją. Pirmoji lauko bibliotekėlė atidaryta Gegučių parkelyje ir labai pasiteisino – ji gyva, patys žmonės ją nuolat papildo knygomis. Labai smagu, kad ji gyvena savo gyvenimą, todėl tikiu, kad ir ši, naujoji, esanti prie Kultūros centro, atras savo skaitytojus“, – pasakojo G. Gustytė ir pridūrė, kad antroji bibliotekėlė yra net kelis kartus didesnė už stovinčiąją Gegučių parkelyje, todėl joje bus žymiai daugiau ir įvairesnės literatūros, periodinių spaudinių.

„Labai kviečiu tėvelius, kurių vaikai užaugo, tačiau namuose dar yra likę vaikiškų knygelių, jomis pasidalinti ir atnešti čia, į naująją bibliotekėlę. Suaugusiųjų literatūros turime pakankamai, tačiau matome trūkumą vaikiškų knygelių“, – pažymėjo pašnekovė.

Vyko skaitovų konkursas

Be lauko bibliotekėlės atidarymo, tądien Kėdainių kultūros centre vyko ir tradicinis, jau dvyliktasis skaitovų konkursas „Pavasaris pražydo žodžiais…“, skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Šis konkursas taip pat inicijuotas G. Gustytės. Skaitovų konkurse dalyvavo aštuoniolika 2–12 klasių skaitovų. Visi dalyviai gavo padėkas už dalyvavimą. Skaitovų konkurso vertinimo komisijoje dalyvavo ir dalyvius vertino Ernesta Zabutkienė – Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, komisijos pirmininkė, Asta Bartkuvienė – Kėdainių kultūros centro renginių režisierė, Stanislovas Kairys – žurnalistas, Nacionalinio diktanto sumanytojas. Dalyviai buvo vertinami pagal kalbos raišką, taisyklingumą, taip pat artistiškumą.

Geriausiais skaitovais išrinkti ir apdovanoti diplomais bei knygomis: 5 klasių grupėje – Karina Saulevičiūtė, 6 klasių grupėje – Mikas Šeliakas, 8 klasių grupėje – Agnė Virkutytė.
Nominuoti už artistiškumą  – Pijus Verikas, už kalbos taisyklingumą – Gabija Matkutė.

„Dalyvavimas skaitovų konkurse vaikams ir jaunuoliams duoda labai daug. Pirmiausia, ugdo asmenines savybes: reikia drąsos išeiti prieš publiką ir raiškiai, aiškiai pasakyti autoriaus mintis, perleistas per save. Konkursas skatina vaikus skaityti, todėl jie bent kuriam laikui atsiplėšia nuo kompiuterio. Na, ir žinoma, tai ugdo mylėti savo kalbą, tuo pačiu ir Tėvynę“, – kalbėjo G. Gustytė.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.