Nors sakoma, kad visi keliai veda į Romą, kėdainie­čiai šią vasarą teigia, kad visi keliai veda į Kėdainius, kurie švenčia 650 metų jubiliejų. Kėdainiečiai ir miesto svečiai kviečiami prisiminti turtingą krašto istoriją, pagerbti labiausiai miestui nusipelniusius žmones, išsakyti savo svajones ateičiai.

Rugpjūčio 20 dieną startuoja net keturių savaitgalių išskirtinė šventė, kuri į savo renginių sūkurį įtrauks ne tik visą Kėdainių krašto bendruomenę nuo mažiausių iki garbaus amžiaus miestelėnų, bet ir jų draugus, bičiulius, partnerius.

Kėdainių miesto 650 jubiliejinėje šventėje susipins ir pramogos, ir edukacijos, judesys, ir sportas, ir pažintys. Kėdainiai suksis praeities, dabarties ir ateities rate.  

Šurmulys net 4 savaitgalius

„Laikas į Kėdainius!“ – tokiu šūkiu Kėdainių miesto jubiliejų pasitikti kviečia šventės organizatoriai ir rengėjai.

Jubiliejinėje Kėdainių miesto šventėje kiekvienas miesto gyventojas ar svečias ras kuo pasidžiaugti ir kur apsilankyti. Miesto gimtadienyje – net 63 kultūriniai renginiai, iš kurių daugiau nei 20 – koncertai bei koncertiniai pasirodymai, 8 – sporto renginiai ir čempionatai, 6 festivaliai ir dar daugybė kitų įdomių veiklų kiekvieno šventės svečio skoniui.

Startas – saksofonų ir džiazo ritmu

Muzika jubiliejinę kėdainiečių šventę lydės visus keturis savaitgalius, o trankų startą duos melodingi saksofonų skambesiai jau ketvirtą kartą vyksiančiame respublikiniame saksofonininkų festivalyje „Kėdainiai 2022“.

Tai – ne vienintelė žinia geros muzikos mėgėjams – VšĮ „Positive Vibe“ miestui jubiliejaus proga dovanoja džiazo festivalį BROMA JAZZ KĖDAINIAMS 650. Rugpjūčio 20-ąją Kėdainių senamiestį užlies džiazo garsai – festivalio rengėjai yra paruošę tris profesionalios muzikos koncertus ir naktinę jam session programą.

Antrąją šventės savaitę – jaunatviškas šėlsmas

Šių metų miesto jubiliejaus šventė – puiki proga jaunatviškam šėlsmui. Paskutinis rugpjūčio savaitgalis skirtas atsiskleisti jaunimo talentams.

Šventiniai renginiai tęsis net keturis savaitgalius. (T. Valionio nuotr.)

Rugpjūčio 27-ąją mieste – jaunųjų kėdainiečių piešinių parodos, muzikiniai pasirodymai, dieną miesto parko erdves užlies mažųjų festivalis SKAMBANTYS PERLIUKAI 2022, o vakaro programoje laukia jaunimo scena, kurioje jėgas išbandyti užsiregistravo daugiau nei 10 muzikos ir šokio grupių. Vakaro vinis – grupės KITI bei Kristijono Ribaičio koncertai.

Azartiškiesiems – sporto renginiai

Trečioji Kėdainių miesto šventės savaitė gausi sporto renginių. Pirmąjį rugsėjo savaitgalį miesto šventės metu sau veiklos atras įvairių sporto šakų entuziastai. Šventės dalyviai turės progą dalyvauti bėgimuose, žygyje dviračiais, vakariniame vaikų ir suaugusiųjų futbolo 5X5 turnyre.

Norinčius aktyviai praleisti laiką su visa šeima šventės organizatoriai kvies į aktyvaus laisvalaikio erdvę. Vyks ir Mažoji parolimpiada, skirta neįgaliesiems.

Trečiąją šventinę savaitę (rugsėjo 7-–9 d.) užbaigs tarptautinis Rimanto Girskio atminimo, KK Nevėžis 30-čio ir Lietuvos krepšinio 100-čio minėjimo krepšinio turnyras.

Praeities lobiai – ateities Kėdainiams

Ketvirtoji miesto šventės savaitė skirta įdomiai ir šiek tiek netradiciškai pažinti miestą, jo istoriją. Rugsėjo 9 d. festivalio RADVILIADA metu šventės dalyviai galės pasinerti į diskusijas, edukacijas apie Kėdainių miestą bei vieną žymiausių Kėdainių miesto valdytojų dinastijų – Radvilas.

Praeities lobiai bus pažįstami ne tik iš istorinės, muzikinės, bet ir kulinarinės pusės. Vakarėjant miesto parke skambant Kauno simfoninio orkestro melodijoms bus pagerbtas Kėdainių krašto garbės pilietis.

Šeštadienį, rugsėjo 10 d., tradiciškai miesto gatvėse šurmuliuos ir praeivius įvairiausiais skanumynais masins šventinė tautodailininkų ir ūkininkų mugė. Bus galimybė pamatyti rekordinę kraštiečio Juozo Baniotos surinktą tušinukų kolekciją, paklausyti kraštiečių eilių, pasigėrėti naujausiais dailės kūriniais.

Į koncertą „Būkite sugrįžtančiais paukščiais“ su savo dainomis atskris Mantas Jankavičius, o vakare – šventinis koncertas, kuriame dalyvaus Dainotas Varnas, Monique bei Marijonas Mikutavičius su gyvo garso grupėmis.

Miesto šventės užsklanda nusileis rugsėjo 11 d. užsienio svečių ansamblio FA SCHOLA ENSEMBLE (Estija) ir muzikos orkestro COLLEGIUM MUSICUM RIGA (Latvija) kartu su solistu ERIK BOSGRAAF (Nyderlandai) koncertais.

Tai – tik maža dalis renginių, kurie laukia jubiliejinės Kėdainių miesto šventės svečių. „Laikas į Kėdainius“, – kviečia šventės organizatoriai ir žada keturias savaites įspūdingų ir įdomių renginių kiekvienam šventės svečiui nuo rugpjūčio 20-osios iki rugsėjo 11-osios.

Parengta pagal Kėdainių savivaldybės inf.

Titulinė nuotrauka: Kėdainiai šiemet švenčia 650 metų jubiliejų. (T. Valionio nuotr.)

Panašios naujienos