Pasaulinės akcijos „Žemės valanda“ metu kovo 19 dieną, nuo 20.30 val. ketinama išjungti apšvietimą šiose Kėdainių miesto vietose ir objektuose: Knypavos Rinkos aikštėje, Ramybės skvere, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos pastate, nebus apšviestos Šv. Jurgio, Šv. Juozapo ir Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčios.

Pasak S. Grinkevičiaus, viskas prasideda nuo mūsų pačių.

Pasak S. Grinkevičiaus, viskas prasideda nuo mūsų pačių.

Savivaldybės administracija prie šios akcijos rekomenduoja prisijungti dešimčiai kaimiškųjų rajono seniūnijų, Kėdainių miesto ir rajono biudžetinėms įstaigoms, taip pat pakviestos prisidėti ir kitos įmonės, įstaigos, organizacijos bei rajono gyventojai.

Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus komentaras: „Šiuolaikinės išsivysčiusių šalių visuomenės noras kuo daugiau vartoti, patogiau ir geriau gyventi, visą mūsų žemę, ypač augaliją ir gyvūniją, veda į pražūtį. Tik mes, žmonės, esame atsakingi, kad taip neatsitiktų. Paskutiniai mokslininkų pateikti akivaizdūs faktai rodo, kad pasaulinis atšilimas – reali grėsmė. Ir tik mes galime padaryti, kad šie procesai sulėtėtų arba net visiškai sustotų. Jeigu nesiimsime priemonių dėl pernelyg didelės klimato kaitos, nuostoliai gamtai vis didės, o mes patys atsidursime ties katastrofos slenksčiu.

Viskas prasideda nuo mūsų pačių. Turime suvokti, ką kiekvienas asmeniškai galime padaryti, kad darytume kuo mažesnę įtaką klimato kaitai. Viskas yra paprasta – rūšiuokime atliekas, naudokime kuo mažiau sunkiai suyrančių pakuočių, naudokime alternatyvias kuro rūšis, kiek įmanoma apribokime judėjimą transporto priemonėmis, kurias, jeigu tik įmanoma, pakeiskime ėjimu pėsčiomis arba kelionėmis dviračiais, išeidami iš patalpos išjunkime apšvietimą. Turime surasti, kad visi mes, prisidėdami po mažą dalelytę, galime pagerinti situaciją. Taip pat labai svarbi yra didžiųjų valstybių vadovų pozicija. Jie turi suvokti, kad besaikis aplinkos teršimas visus mus veda į katastrofą ir privalo imtis konkrečių žygių.“

Žemės valanda – pasaulinė akcija, vykstanti kovo mėnesį, kuomet gyventojai ir įvairios organizacijos valandai laiko išjungia visą gyvybiškai nebūtiną apšvietimą. Vyksta nuo 20 iki 21 val. vietiniu laiku. Akcijos tikslas – bent trumpam sumažinti Žemės taršą ir atkreipti visuomenės dėmesį į ekologines problemas.

„Žemės valandos“ renginius koordinuoja Susivienijimas Žali.LT. Pagrindinis iniciatyvos partneris – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Panašios naujienos