Pasibaigus kalėdiniam laikotarpiui, įprastai, sausio 6-ąją, nupuošiamos kalėdinės eglutės, savivaldybė organizuoja jų surinkimą, išveža, o tada ,,kaip Pilypai iš kanapių“ pradeda lįsti ,,atsibudusieji“. Jie, greičiausiai, sutemus, tempia iki šiol namuose išlaikytas egles prie konteinerių… Manote, kad kažkur tai jau girdėjote? Taip, girdėjote, nes ši istorija kartojasi metai iš metų.

Savo augintinį kasdien vedžiojanti kėdainietė Eugenija sako negalinti suprasti, kodėl miestelėnai taip nesilaiko tvarkos.

,,Juk buvo ir spaudoje, ir internete skelbta, kad nupuoštas eglutes prie bendrojo naudojimo konteinerių reikia sudėti iki sausio 8 dienos ankstaus ryto. Tada eglutės buvo išvežtos, bet po kurio laiko, tai vienur, tai kitur jų vėl prikrauta. Didžiulis vėjas jas dar ,,paskraidino“ ir dabar eglučių  galima rasti ne tik prie konteinerių, bet ir ant vejos, po balkonais ar pakelėse prie gyvatvorių…

O prisimenate, kaip gruodžio mėnesį žmonės ieškojo gražiausios eglutės šventėms per Kalėdas pasipuošti, kaip nešė, vežė į namus, norėdami vaikus pradžiuginti, bet, štai, atsisveikinti su šventiniu simboliu kai kurie taip ir neišmoko“,  – teigė pastabi moteris.

Kėdainių rajono savivaldybė primena, kad palikti eglutes prie konteinerių arba dėti jas į konteinerių vidų yra draudžiama. Už tai asmenys sulauks baudų. Jei pastebėjote netinkamai besielgiančius asmenis, užfiksuokite pažeidimą nufotografuodami ar nufilmuodami ir praneškite apie tai Viešosios tvarkos skyriui tel. 8 800 41 510  arba el. p. viesojitvarka@kedainiai.lt.

Visi savivaldybės gyventojai nemokamai eglutes ir kitas žaliąsias atliekas gali pristatyti į  Zabieliškio regioniniame sąvartyne esančią žaliųjų atliekų priėmimo aikštelę.

Darbo laikas: I–VII, 8.00–20.00. Telefonas pasiteirauti 8 682 55 785.

,,Kėdainių mugės“ ir rajono savivaldybės inf.