Jau beveik mėnesį Lietuvai gyvenant karantino režimu, tikėtina, kad jis po Velykų bus pratęstas dar dviems savaitėms. Tačiau valdžios atstovai užsimena, kad jau po šventinio savaitgalio smulkusis verslas gali tikėtis karantino priemonių švelninimo.


Vyriausybės posėdyje, kuris vyks jau rytoj, tikėtina, kad karantinas Lietuvoje bus pratęstas dar dviems savaitėms. Tačiau jau po Velykų smulkiesiems verslininkams, kurie norės atnaujinti veiklą, tai padaryti bus galima, bet bus privaloma užtikrinti saugumą.

Verslininkai į patalpas galės įleisti tik tam tikrą klientų skaičių, turės būti užtikrinta išėjimo ir įėjimo kontrolė, pardavėjai negalės būti rizikos grupėse, bus privalomas dezinfekcinis skystis ir kitos apsaugos priemonės.

Primename, kad siekiant kuo mažesnio žmonių judėjimo, artimiausią savaitgalį bus imamasi papildomų saugumo priemonių – bus ribojamas patekimas į visus šalies miestus ir miestelius.

Tai užtikrins policijos pareigūnai, prireikus, jie pasitelks karius, šaulius, policijos rėmėjus, kitus talkininkus. Į pagalbą bus kviečiamos savivaldybės, bus prašoma techniškai apriboti visus nebūtinus įvažiavimus į miestus ir miestelius.

Išimtys bus taikomos tais atvejais, kai bus vykstama dėl artimųjų, giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, taip pat kai vykstama dėl būtinojo darbo atlikimo ar dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo.

Draudimas negalios tiems, kurie vyks į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.