Kitais mokslo metais rajono mokyklų valgyklose turėtų šeimininkauti nebe pigiausią, o ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą pateikusi įmonė. Tai reiškia, kad sprendžiant, kas maitins rajono mokinius, nulems kainos ir kokybės santykis.

Paskelbtas konkursas

Šiemet, birželio 30 dieną baigsis Kėdainių rajono savivaldybės administracijos sutartis su UAB „Pontem“, šiuo metu maitinančia rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinius. Savivaldybės administracija balandžio 3 dieną paskelbė naują mokinių maitinimo paslaugos pirkimo konkursą. Jo laimėtojas, pateikęs ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą, bus išrinktas pagal kainos ir kokybės santykį.

Iki šiol svarbiausią vaid­menį atliko paslaugos kaina, tačiau dabar, vertinant ekonominį naudingumą, ji lems tik 40 procentų. Likusius 60 procentų lygiomis dalimis sudarys maisto kokybė, maitinimo paslaugų teikimo organizavimo procesas bei maitinimo paslaugų ir jų neatitikčių santykis.

Kaip nurodyta viešojo pirkimo skelbime, maitinimo paslaugos susidės iš mokinių mokamo ir nemokamo maitinimo. Tiekėjas taip pat turės teikti mokamo maitinimo paslaugas mokyklų darbuotojams. Skaičiuojama, kad iš viso reikės maitinti apie 1 600 asmenų.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo Juliaus Lukoševičiaus, konkurso laimėtojas bus renkamas pagal kitokius kriterijus nei anksčiau.

Galutinių rezultatų greitai nesitikima

Dalyvauti konkurse norinčios maitinimo įmonės savo pasiūlymus turi pateikti iki balandžio 17 dienos, 10 valandos. Vokai su pasiūlymais savivaldybės administracijoje bus atplėšiami tą pačią dieną. Tačiau šimtaprocentinio aiškumo, iš kokios įmonės bus perkama mokinių maitinimo paslauga, iš karto nesitikima. „Prognozuojame, kad rezultatai taip greitai nepaaiškės. Paprastai konkurso nelaimėjusieji pasinaudoja teise teikti skundą, tad gali užtrukti jų svarstymas“, – sakė rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.

Artimiausias aistrų dėl mokinių maitinimo pavyzdys – Jonavos rajono savivaldybė, kurioje konkurso laimėtojas dėl skundų nagrinėjimo procedūrų neišaiškėja jau visus metus. Tokiais atvejais savivaldybės pratęsia sutartis su esamais maitinimo paslaugos tiekėjais.

Lems kokybė ir kaina

Šias metais, pasak Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo, konkurso laimėtojas bus renkamas pagal kitokius kriterijus nei anksčiau. Iki šiol svarbiausią vaidmenį atliko paslaugos kaina, tačiau dabar, vertinant ekonominį naudingumą, ji lems tik 40 procentų. Likusius 60 procentų lygiomis dalimis sudarys maisto kokybė, maitinimo paslaugų teikimo organizavimo procesas bei maitinimo paslaugų ir jų neatitikčių santykis. Pastarasis kriterijus – tai vertinimas, atsižvelgiant į tai, ar paslaugų teikėjas per pastaruosius trejus metus tinkamai vykdė maitinimo paslaugų sutartis, ar yra Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos skirtų nuobaudų.

Vertinant pagal maisto kriterijų, bus vertinami paslaugų teikėjo patiektų pietų ir pusryčių maitinimo valgiaraščiai 15 dienų laikotarpiui, patiekalų technologinės kortelės/kalkuliacijos pagal maisto įvairovę bei kokybę, ar maisto produktai tiekiami iš ekologinės gamybos ūkių ar išskirtinės kokybės produktų gamintojų, ar užtikrinama patiekalų (daržovių, vaisių, miltų, bulvių, mėsos, žuvies, pieno gaminių ir kt.) įvairovė, ar siūlomi valgiaraščiai atitinka rekomenduojamas paros energijos ir maistinių medžiagų normas ir kt.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.