Kėdainių mieste jau kone dvylika metų žolės pjovimu užsiimančios bendrovės „Irgita“ darbuotojų branduolys beveik nesikeičia. Nemaža dalis vyrų šį darbą dirba jau keliolika metų, o du iš jų – jau visus 12 metų.

Arimantas Pocevičius, įmonės padalinio Kėdainiuose vadovas tikina, kad darbo kiekvieną dieną yra tikrai užtektinai. „Darbus stengiamės padaryti kaip galima geriau. Vyrams nuolat sakau, kad dirbtume kaip sau ir dar geriau. Žaliuosius miesto plotus šienausime iki vėlyvo rudens, kuomet pasibaigs sezonas“, – sakė įmonės „Irgita“ atstovas.

Žolė ne tanki, bet kieta

Dažniausiai ir daugiausiai yra šienaujamos miesto reprezentacinės vietos: J. Basanavičiaus gatvė, kitos gatvės bei žaliosios viešosios erdvės miesto centre. Kartą per mėnesį darbuotojai atvyksta nupjauti žolės prie miesto daugiabučių.

Dažniausiai ir daugiausiai yra šienaujamos miesto reprezentacinės vietos: J. Basanavičiaus gatvė, kitos gatvės bei žaliosios viešosios erdvės miesto centre. Kartą per mėnesį darbuotojai atvyksta nupjauti žolės prie miesto daugiabučių.

„Per mėnesį vidutiniškai nušienaujame apie 160 ha plotą. Praėjusiais metais sunkiausias šienavimo mėnesis buvo birželis, tačiau šiais metais dėl sauso ir karšto vasariško oro šis mėnuo sudėtingumu nepasižymėjo. Ir nors žolė ir nėra tokia tanki, tačiau ji yra labai kieta, todėl žoliapjovių peiliai turi būti nuolat pagaląsti“, – kalbėjo A. Pocevičius.

Žolę pjaunantys bendrovės „Irgita“ darbininkai miesto erdves prižiūri jau daugiau nei dešimtmetį.

Be to, daug keblumų kelia vietos, kur neseniai vyko statybos darbai: žolėse besislepiančios statybinės atliekos gali smarkiai sugadinti pjovimui skirtus peilius. Šiais metais tiek darbuotojams, tiek technikai nemažu iššūkiu tapo saulėtos ir karštos dienos. Sudėtingiausia buvo trimeriais dirbantiems vyrams, nes dirbti tekdavę saulės atokaitoje, o saugantis nuo iš po peilio ašmenų iššokančių įvairių nuolaužų, jiems teko dirbti apsirengus visą kūną dengiančius drabužius.

Darbų kokybė – tenkina

Šiuo metu įmonės darbuotojai žolę pjauna pasitelkdami šešis traktoriukus bei vadinamuosius trimerius. Dar vienu traktoriumi yra šienaujamos važiuojamųjų kelių pakelės. Traktoriukais yra nušienaujamas didysis plotas, su trimeriais pjaunamos sunkiai prieinamos vietos.

„Kiekvienos darbo dienos rytą vyksta kruopštūs pasiruošimo darbai. Įrankius reikia prasivalyti, pasigaląsti peilius ir tik po to dirbti. Savo vyrais esu patenkintas, nes jiems daug aiškinti jau nereikia: jie jau puikiai žino vietas, kur reikia šienauti. Didžioji dalis darbuotojų dirba jau seniai, ne vieną sezoną, tad galima jais pasitikėti“, – kalbėjo A. Pocevičius.

Įmonės darbų atlikimo kokybe patenkinta ir darbų užsakovė Kėdainių rajono savivaldybė. Administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, atsižvelgdamas į ilgametę Kėdainių miesto žaliųjų plotų šienavimo patirtį, teigė tik teigiamai vertinantis šios įmonės atliekamą darbą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.