Praėjusią savaitę Lietuvoje vyraujant alinantiems karščiams, kokie dažniausia pasitaiko tropiniuose kraštuose, visoje Lietuvoje buvo sumušti birželio mėnesio karščio rekordai. Tokios karštos birželio dienos, kokia buvo birželio 13-oji, ketvirtadienis, per visą orų stebėjimų istoriją Kėdainių rajone nebuvo pasitaikę nė karto.

Dotnuvos meteorologijos stoties vyriausioji stebėtoja Natalija Gaurilčikienė patvirtino, kad praėjusią savaitę buvo pasiekti absoliutūs birželio mėnesio karščio rekordai.

„Tikrai taip. Trečiadienį ir ketvirtadienį buvo apie 33 laipsniai karščio“, – nebūdingą Lietuvos klimatui oro temperatūrą pristatė stebėtoja.  Birželio 13-ąją, ketvirtadienį, kaip ir buvo tikėtasi, oro temperatūra įkaito iki rekordinių aukštumų – 33,7 laipsnių karščio. Ne ką mažiau karšta buvo ir trečiadienį – tądien temperatūra taip pat buvo pasiekusi 33 laipsnius karščio.

Tiesa, tomis dienomis karščio rekordai buvo pasiekti visoje Lietuvoje, o absoliutus karščio rekordas birželio mėnesį pasiektas Kaišiadorių apylinkėse – trečiadienį buvo fiksuota 35,7 laipsnio karščio. Be Kaišiadorių alinanti kaitra buvo Birštone ir Pakruojyje: šiuose miestuose temperatūra siekė 35,6 laipsnio karščio.

Absoliutus karščio rekordas Kėdainių rajone prieš daugiau nei dešimtmetį buvo fiksuotas liepos mėnesį – tąkart oras įšilo iki 35,5 laipsnių karščio.

Tiesa, po tokios alinančios praėjusios savaitės, šios savaitės pradžia bus kiek vėsesnė, lydima trumpalaikių kritulių. Tačiau jau antradienį šalies orus vėl ims lemti anticiklonas. Vyraus saulėti orai, lietaus nenumatoma. Pūs nestiprus vakarų, pietvakarių vėjas. Naktį vės iki 10–15 laipsnių, dieną vėl ims plūsti karštesni orai, temperatūra kils iki 25–30 laipsnių, tik pajūryje bus apie 22–24 laipsnius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.