Praėjusios savaitės pradžioje Lietuvą lepino itin vasariški ir karšti orai, tad antradienį Dotnuvoje buvo pasiektas tos dienos karščio rekordas – 28,3 laipsniai karščio.

Tačiau tokie orai Dotnuvos meteorologijos stoties vyriausiosios stebėtojos Natalijos Gaurilčikienės jau nestebina – esą per pastaruosius dešimt metų karščio rekordai tapo jau įprasti lietuviško pavasario palydovai.

„Praėjusį antradienį Dotnuvoje pasiektas tos dienos karščio rekordas. Tačiau gegužės mėnesio rekordas sumuštas nebuvo. 2009 metais gegužės mėnesį buvo fiksuotas 29,1 laipsnių karštis“, – sakė N. Gaurilčikienė.

Pasak orų stebėtojos, šiųmetis pavasaris buvo šiltesnis nei įprastai, taip pat ir labai sausas. „Šis pavasaris buvo kiek šiltesnis nei daugiametė norma (6,7 laipsnių šilumos), taip pat saulėtas ir labai sausas. Kritulių kovo mėnesį iškrito 37,8 mm, balandžio – 0 mm, o gegužės mėnesį – 17,5 mm. Apskritai, pavasario norma yra 112 mm“, – kalbėjo pašnekovė. Tiesa, šį pavasarį būta ir šalnų – dirvos paviršiuje fiksuota iki minus 7 laipsnių šalčio, ore – iki minus 4 laipsnių.

Nepaisant sauso ir šilto pavasario, pasak orų stebėtojos, jokių neįprastų šiam metų laikui reiškinių nebūta.

Panašios naujienos