Šiandien vykusiame Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdyje bendru sutarimu nuspręsta ministrų kabinetui siūlyti nuo birželio 17 dienos atšaukti karantino režimą


Tačiau siūloma palikti paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės. Taip pat VESK komisijos nariai rekomenduoja Vyriausybei palikti (neatšaukti) paskelbtą trečią (visiškos parengties) civilinės saugos sistemos parengties lygį. 

Tai reiškia, kad iš esmės išliks karantino metu pradėtos švelninti priemonės: maitinimo ir pasilinksminimo vietų darbo laikas nebus ribojamas, prekybos ir masinio susibūrimo vietose bus taikomas vienintelis kriterijus – atitikti operacijų vadovo nustatytus saugaus atstumo ir higienos reikalavimus.

Švietimo srityje saugos reikalavimai bus taikomi tik veikloms, kurios vyks vasarą: ikimokykliniam, priešmokykliniam ugdymui ir neformaliajam vaikų švietimui. Renginiuose pamažu kas dvi savaites bus didinamas juose galinčių dalyvauti asmenų skaičius.

Nuo 2020 m. birželio 17 d. iki 2020 m. liepos 16 d. siūloma pratęsti laikiną vidaus sienos kontrolę vykdant į Lietuvos Respubliką atvykstančių asmenų patikrinimus prie vidaus Europos Sąjungos sienos: tarptautiniuose oro uostuose ir Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste. Tai reiškia, kad bus tikrinami tik atvykstančių lėktuvais arba keltais asmenų pasai. Atvykstančių sausumos keliais asmenų pasai nebus tikrinami. 

Be to, siūloma užsieniečius, kuriems galima atvykti, skirstyti į 2 kategorijas: turinčius nacionalines vizas ir atvykstančius iš saugių trečiųjų šalių, t. y. tų, kurios atitinka nustatytus sergamumo kriterijus.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.