Dvylika asmenų – trys moterys ir devyni vyrai – šiuo metu yra saviizoliacijoje Kėdainių specialiosios mokyklos patalpose, kurias rajono savivaldybė skyrė grįžusiųjų iš užsienio karantinavimui.


Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovės Danguolės Avižiuvienės teigimu, karantine esantys žmonės yra tvarkingi, reikalavimų nekelia, nes jie savo noru izoliavosi nuo šeimų, nenorėdami sukelti rizikos savo artimiesiems. Dauguma jų praradę darbus užsienyje, studentai neturintys galimybės atskirai gyventi. Visiems parvykstantiems kontrolės punktuose nuo kovo 25 dienos buvo padaryti ir daromi testai.

„Pasienio kontrolės postuose, oro uostuose yra paimami tepinėliai. Tyrimai Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje yra daromi eilės tvarka ir užtrunka apie dvi–tris paras. Atsakymus apie tyrimus gauna patys asmenys ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras“, – sakė D. Avižiuvienė.

Pagal šiuo metu galiojančius Operacijų vadovo sprendimus, asmenys saviizoliaciją gali atlikti ir namuose, jeigu tam yra tinkamos sąlygos. Tokių asmenų tikslaus skaičiaus Visuomenės sveikatos biuras neturi, nes visą grįžusiųjų apskaitą veda Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Mes turime duomenis tik apie tuos asmenis, kurie kreipėsi informacijos ar konsultacijų dėl grįžimo ar saviizoliacijos sąlygų namuose. Šiuo metu vidutiniškai per dieną nurodytu telefonu dėl saviizoliacijos sulaukiame 40–60 skambučių“, – teigė D. Avižiuvienė. Specialiojoje mokykloje grįžusiųjų iš užsienio izoliacijai yra įrengta aštuoniolika kambarių po keturias vietas. Sudarytos visos būtinos gyvenimui sąlygos. Įrengtas nuotolinis durų atrakinimas, yra virtuvėlės, tualetai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.