Šeštadienį artipilnėje Kėdainių kultūros centro salėje šiltais plojimais žiūrovai palydėjo kiekvieną liaudies muzikos kapelos „Beržynėlis“ atliktą kūrinį. Toks koncertas, kuriame skambėjo daugiau ar mažiau žinomi kūriniai, išskirtinai Kalnaberžėje susibūrusio kolektyvo programa, surengtas pirmą kartą.

Paskutinį kartą „Beržynėlio“ koncertas vyko namuose šiemet spalį Kalnaberžėje kasmet organizuojamoje tradicinėje liaudiškos muzikos kapelų šventėje „Rudens suktinis“.

„Šis koncertas – rimčiausias išbandymas, kokį iki šiol esame turėję. Nors teko daug kur groti: nuo pasirodymų Kėdainių rajone iki respublikinės Dainų šventės ar dalyvavimo kultinėje LRT laidoje „Duokim garo“, nuogąstavome, kad publika gali nesusirinkti. Juk esame dar jaunas, mažai kam žinomas kolektyvas. Todėl atsakingai ir kruopščiai ruošėmės: dirbome ir meldėmės, kad tik niekas nesusirgtų ir koncertas įvyktų. Sulaukėme išties šilto publikos įvertinimo.

Labai gaila, kad po kaukėmis nesimatė žiūrovų šypsenų, bet švytinčios akys ir sklindanti šiluma mums užaugino sparnus“, – po koncerto džiaugsmo neslėpė smuiku kolektyve griežianti Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus vadovė Daiva Danauskienė.

Pasak D. Danauskienės, Kalnaberžės vardą garsinanti kapela užgimusi netikėtai. 2014 metų rudenį vykusios folkloro ansamblio jubiliejaus šventės metu kaip dekoracijos scenoje buvo pastatyti seni muzikos instrumentai. Tuomet ji, kaip skyriaus vadovė, sveikinimo kalboje ištarusi pranašiškais tapusius žodžius, kuriais išreiškė viltį, kad kolektyvą palikusius senuosius muzikantus pakeis nauji nariai. Šis noras netruko išsipildyti jau kitą dieną ir tai esą buvusi pradžių pradžia.

D. Danauskienė papasakojo, kad veiklos pradžioje su kolektyvo vadovu Vytautu Danausku skambino pažįstamiems muzikantams ir kvietė juos ateiti groti į tuo metu besikuriančią kapelą. Taip pavyko suburti atlikėjų grupę. Šiuo metu kolektyve muzikuoja aštuoni kapelos nariai. Akordeonu groja net trys iš jų. Tai Gintautas Kisielius, Ignas Sereika ir Stasys Aksenavičius. Kontrabosu griežia Albinas Počiulpas. Mušamaisiais – Aleksandras Gutauskas ir birbyne – Augustas Šlama. Triūba groja kolektyvo vadovas Vytautas Danauskas.

„Stasys ir Gintas atvažiuoja iš Kėdainių, Ignas iš Sirutiškio, Augustas gyvena Akademijos Geležinkelio stoties gyvenvietėje, Albinas iš Surviliškio ir tik Alius ir mudu su Vytautu iš Kalnaberžės. Kol kas visi dirbantys, tačiau ne muzikos srityje, išskyrus mus su Vytautu“, – pasakojo D. Danauskienė. Jos teigimu, kolektyvo nariai repetuoti susirenka du, kartais, prieš rimtesnį koncertą, net ir tris kartus per savaitę. Taip pat visi kapelos nariai, turėdami laisvo laiko, muzikuoja namuose.

Pandemija atsiliepė kapelos veiklai. Kone visi „kapelistai“ persirgo koronavirusu, o dabar visi – jau pasiskiepiję. Be to, per pandemiją sumažėjo koncertų, repetuoti tekdavo nuotoliniu būdu. „Tai tas pats, kas nieko – tokios repeticijos tik atima laiką, bet rezultato neduoda ir įdirbio neatneša“, – sakė D. Danauskienė.

Panašios naujienos