Vilainiuose vyko jaukus advento vakaras, kuriame vyresnioji ir jaunoji kraštiečių kartos dalinosi Kalėdų laukimu. Buvo galima pamatyti, kaip senovės lietuviai burdavo Kūčių vakarą, kokių papročių laikėsi, pasiklausyti liaudies dainų ir nuostabių jaunimo giesmių bei eilių, nusipinti sodą iš šiaudų.

Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriuje tą vakarą buvo ypač gera ir jauku. Į adventinę kelionę po Lietuvos regionus pakvietė Kėdainių kultūros centro Tiskūnų skyriaus folkloro ansamblis „Žalasys“, kuriam vadovauja Daiva Staškuvienė. Dzūkų, suvalkiečių, žemaičių ir aukštaičių tarmėmis iš šių kraštų kilusios moterys pasakojo linksmų nutikimų, parodė, kaip merginos burdavo Kūčių vakarą, dainavo. Visi prisiminė tradiciją už Kūčių vakarienės stalo sėsti tuomet, kai danguje pasirodo Vakarinė žvaigždė. Tai – vienybės akimirka. „Ar įsivaizduojate tą vakarą su bendra malda – kokia stipri jėga sklisdavo tada po Lietuvą, kai visi žmonės melsdavosi prie Kūčių stalo?“ – priminė ansambliečiai.

O kol vyko ansamblio „Žalasys“ koncertas, moterys mielai pasinaudojo proga nusipinti sodą iš šiaudų. To jas mokė sodų pynėja, kraštietė Kristina Župerkienė.
Advento vakarui pasiruošė ir jaunoji karta – dar nei metų neturinti, tačiau labai veikli savanorių asociacija „Spindulys“. Jaunuolius ir vaikus vienija meilė muzikai ir geri darbai, o šiuo gėriu jie pasidalino ir su advento vakaro dalyviais: Justė skaitė savo kūrybos eiles, Saulė, Miglė, Justė, Skaistė, Odeta, Vygintas ir Ervinas giedojo nuostabias giesmes.
Sandra Palubeckė, Renata Šimanauskienė – tai moterys, puikiai motyvuojančios vaikus prasmingai veiklai.

Šioje organizacijoje, pasak jos vadovės Sandros Palubeckės, kiekvienas narys turi erdvės saviraiškai. „Pradžioje surengėme vasaros stovyklą. Paskui vaikai nusprendė, kad nori kažką daryti, keisti pasaulį. ir ši idėja man buvo visai nejuokinga. Aš vis dar tikiu, kad pasaulį galime pakeisti, o pradėti turime nuo savęs. Vaikai pradėjo siūlyti veiklas: jie norėjo eiti į Nakvynės namus, pas senelius, padėti likimo nuskriaustiesiems“, – pasakojo asociacijos vadovė.

Jai pritarė kita asociacijos kūrėja, aktyvi jos narė Renata Šimanauskienė. „Mes ir dabar lankomės Nakvynės namuose, kurių gyventojai labai mūsų laukia ir labai šiltai priima. Einame pas juos pasisėdėti, padainuoti kartu, pasišnekėti, į akis pasižiūrėti… Tai nenusakomas jausmas – pamatyti šypseną žmonių su tokiais sulaužytais likimais veiduose… Jie įsijungia į bendrą maldą, bendrą dainą.“

„Spindulio“ savanoriai taip pat lanko vienišus senelius, su kuriais susisiekti padeda seniūnai, socialinės darbuotojos. Asociacija parengė projektų savo veiklai, kuriuos teiks savivaldybei, kitiems finansavimo šaltinius teikiančios institucijoms.

„Sąrašuose turime 72 vaikus, aktyviai dalyvaujančių – beveik pusę šimto. Turime ir suaugusių žmonių. Mūsų savanorių yra ne tik Kėdainių mieste ir rajone, bet ir kituose Lietuvos miestuose, išeivijoje“, – pasakojo savanoriai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.