„Paysera“ skaičiuoja, kad nuo Juodojo penktadienio iki Kūčių, intensyviausiu Kalėdinių dovanų pirkimo laikotarpiu, pirkėjai Baltijos šalių internetinėse parduotuvėse ir paslaugų svetainėse apsipirko už 102 mln. eurų.

Palyginus su ankstesniu mėnesiu, šiuo laikotarpiu internetinėms prekėms išleista suma išaugo 16 proc. arba 19 mln. eurų.„Paysera“ duomenimis, šiuo periodu pirkinių krepšelis sudarė 63 Eur, kas yra šiek tiek daugiau nei 2022 m. tuo pačiu laikotarpiu užfiksuotas 61 Eur vidurkis.

Kai pirkėjai už pirkinius mokėdavo ne iškart, o rinkdavosi išperkamąją nuoma arba „Pirk dabar, mokėk vėliau“ (BNPL) atsiskaitymo būdą, pirkinių krepšelio vertė smarkiai išaugdavo – vidutinė pirkinio suma į kreditą siekė 460 Eur.

„Pažvelgus į prekybos duomenis, matyti, kad atmetus Juodojo penktadienio savaitgalį, daugiausiai pinigų internete buvo išleista trečiąją gruodžio savaitę – 24 mln. eurų. Tą pačią savaitę buvo pasiektas ir 2023 m. gruodžio rekordas – gruodžio 11 d. bendra pirkinių suma gruodžio dienos vidurkį viršijo 52 proc.”, – teigia „Paysera“ generalinis direktorius Marijus Plančiūnas.

M. Plančiūno teigimu, intensyvus kalėdinės prekybos tempas nuslopo tik paskutinę dieną prieš Kalėdas.

„Kūčių dieną, kai daugelis buvo pasirūpinę dovanomis artimiesiems ir sau, pirkimų apimtys, skaičiuojant eurais, tapo 61 proc. mažesnės, palyginti su prieškalėdinio laikotarpio dienos vidurkiu”, – priduria jis.

Nuo Juodojo penktadienio iki Kūčių dienos bendrovės aptarnaujamose internetinėse prekybos vietose pirkėjai iš viso apmokėjo per 1,6 milijono pirkinių krepšelių, o tai 19 proc. viršijo ankstesnių 30 dienų pirkimų apimtis internete.

ELTA

Panašios naujienos