Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga Lietuvių kalbos draugija (LKD) surengė internetinę kalbos viktoriną, kurioje dalyvavo virš tūkstančio dalyvių iš Lietuvos ir užsienio šalių. Aktyviai viktorinoje dalyvavo ir kėdainiečiai. Net septynios kraštietės užėmė prizines vietas. Sveikiname laimėtojas!


Kaip informavo Lietuvių kalbos draugija, viktorinoje II vietą tarp dalyvių, kurie pagal išsilavinimą nėra lituanistai, užėmė Asta Raicevičienė ir Laura Sakalauskaitė. O III vietą – kėdainietės Inesa Krasauskienė, Irena Milerienė ir Juoleta Rimkutė.

Puikiai sekėsi ir viktorinos dalyvėms lituanistėms – kraštietės Loreta Andrulienė ir Almonė Šilkaitytė užėmė III vietą. Pedagogė L. Andrulienė yra LKD Kėdainių Mikalojaus Daukšos skyriaus narė.

Internetinėje viktorinoje dalyvavo 1102 dalyviai iš Lietuvos ir 14 užsienio šalių. Tarp jų – ir dvidešimt penki kėdainiečiai. 

Apsilankę Lietuvių kalbos draugijos paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ išbandyti savo jėgas dar gali visi norintieji. Šią ir kitą savaitę paskyroje rasite atvirą viktorinos nuorodą su klausimais.

Lietuvių kalbos draugija primena, kad ši viktorina rengiama jau trečią kartą. Kaip ir ankstesniais metais, šiemet dalyviams reikėjo atsakyti į 25 klausimus: pažymėti 1 iš 4 galimų atsakymo variantų.

Šie metai paskelbti Mokyklų bendruomenių metais, tad viktorinoje buvo klausimų iš Lietuvos švietimo istorijos. Taip pat pateikta keletas klausimų, susijusių su kalbininkais, kurių sukaktys minimos šiais metais: Jonu Jablonskiu, Vytautu Vitkausku, Jonu Kazlausku. Tradiciškai įtraukta kalbotyros terminijos, kalbos praktikos klausimų, prašyta įminti mįslę, paaiškinti tarmiškus žodžius ir posakius.

LKD Kėdainių Mikalojaus Daukšos skyriaus nariai irgi imasi veiklos, pristabdytos per karantiną. Pasak skyriaus pirmininkės, savivaldybės kalbininkės Rūtos Švedienės, birželio 19 dieną planuojamas susitikimas su istorikais Anželika Laužikiene ir Rimvydu Laužiku bei jų knygos „Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas“ pristatymas.

Taip pat bus aptarta dar viena istorikų komentarais papildyta ir perleista legendinė knyga – Liudvikos Didžiulienės-Žmonos „Lietuvos gaspadinė, arba pamokinimai, kaip prigulinčiai suvartoti dievo dovanas“. Draugijos nariai tikisi, kad jau bus galimybė renginius rengti ir vidaus patalpose, jei ne – susitikimas vyktų viešosios bibliotekos kiemelyje.

Irmina Pryvalova

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.