Renkantis prožektorius medžioklei – visada siūlome tartis su specialistais, kadangi šiuo metu rinkoje pasiūla yra labai plati, vis auga, o kai žinių apie techninius parametrus yra gana mažai – paieškos gali užtrukti.

Patogu tik tai, kad šiuo metu medžiokliniai prožektoriai gali būti perkami ir internetu, o tai padeda sutaupyti daug laiko, net pamatyti akcijas.

  • Susipažinkite su tipais

Pirmiausia siūlome daugiau dėmesio skirti tipams, kurie dažniausiai kategorizuoja konkrečius modelius. Šiuo metu rinkoje dažniausiai siūlomi yra tokie medžiojimui skirti prožektoriai, kurie gali būti dėvimai ant galvos, nešami rankoje, montuojami ant ginklo. Geriausia turėti bent jau kelis. Tokiu atveju matomumas miške tamsiuoju paros metu bus geriausias.

Galiausiai, kartais reikia laisvų rankų, o kartais jos gali būti užimtos ir prožektoriaus nešimu. Taigi, situacijų yra daug ir įvairių, tad patogu, kai turima konkreti įranga, kuri atitinka tam tikras situacijas.

  • Techniniai parametrai – atsparumas

Svarbu yra rinktis tokius prožektorius, kurie itin aukštos kokybės, tad yra atsparūs kritimui, žinoma, vandeniui. Nors jų kaina gali atrodyti didelė, tačiau aukštas atsparumo lygis užtikrina ilgą tarnavimo laiko tarpą, tad kiekvienas investuotas centas atsiperka gana greitai.

Nors specialiai medžioklei kurti prožektoriai ir yra perkami šiam hobiui, tačiau dėl patvarumo – tinka ir žvejybai, žinoma, įvairioms statyboms, kitiems darbams, galiausiai, net pasivaikščiojimui miške ekstremaliomis sąlygomis.

  • Šviesos intensyvumo lygis

Renkantis medžioklinius prožektorius taip pat siūlome įvertinti, koks yra jų šviesos intensyvumas. Dažniausiai pramogoms miške siūloma rinktis tokius, kurie yra ne mažesni nei 1000 liumenų ir dar daugiau. Su tokio tipo prožektoriais matomumo lygis bus labai geras. Ne tik tamsiuoju paros metu, tačiau ir esant prastam orui, taigi, kai lyja, yra rūkas ir t.t.

  • Matmenys, svoris

Galiausiai, taip pat prožektoriai kinta ir savo matmenimis bei svoriu. Žinoma, kad mažesni ir lengvesni yra kur kas patogesni, kadangi su jais bus galima net bėgti. Nedidelių matmenų tikrai nereiškia, kad jų šviesos sklaida yra mažesnė. Tai priklauso nuo minėto intensyvumo lygio.

Užs. Nr 296.