Turbūt visi esame patys linkėję arba gavę palinkėjimus, linkinčius sveikatos. Tai yra vienas iš nedaugelio dalykų gyvenime, kurio neįmanoma nusipirkti, užsisakyti ir pasirinkti. Įmanoma tik daryti įtaką ir sunkiai dirbti dėl to, kad ji būtų geresnė ir jaustumėmės komfortiškai. Tačiau galima daryti ir paprastus darbus bei paprastus žingsnius, kad pagerintume savo mitybą ir sveikatą. Nebūtina varžyti savęs kiekviename žingsnyje, tereikia ieškoti alternatyvų ir keistis po truputį. Štai tie dalykai, nuo kurių galite pradėti!

Daugiau vandens

Turbūt jau teko girdėti, kad suaugusiam žmogui reikėtų išgerti apie 2l vandens kasdien. Jeigu tiksliau, tai savo kūno masę reikėtų padauginti iš 0,03 ir gausite tikslų, rekomenduojamą suvartoti vandens paros normą.

Taigi, jei sveriate 70kg, jums reikėtų išgerti 2,1 litro vandens. Iš to galite matyti, kad reikėtų išgerti didelį butelį vandens kasdien. Taip pagerinsite įvairių savo organų ir organų sistemų darbą.

Tyresnis vanduo

Tą vandenį, kurį geriate, reikia atsirinkti labai atidžiai. Sveika kartais išgerti ir mineralinio vandens, bet juo piktnaudžiauti nereikėtų. Apskritai, turbūt geriausias yra neutralus, tyras vanduo. Tokį pirkti yra varginantis darbas, dėl to geriausia jį pasigaminti namuose, turint vandens filtrą ar filtruojančią gertuvę. Vandens filtrai varle.lt parduotuvėje tikrai nekainuoja labai daug, todėl tyresnį vandenį gerti ir savo sveikatą stiprinti galite pradėti be didelių išlaidų.

Mėnesio vidurkis – 200 žingsnių daugiau nei praėjusį

Vyrams tinka ir išmanusis telefonas (jeigu jį nešiojasi prie savęs), tačiau geriausia savo žingsnių statistiką sekti su išmaniąja apyranke. Per dieną, vidutiniškai, suaugęs žmogus turėtų nueiti apie 5000 žingsnių tam, kad palaikytų savo kūno tonusą. Didžioji dalis miesto gyventojų, dirbančių sėdimą darbą, net nepriartėja prie tokių skaičių eilinę darbo dieną. Dėl šios priežasties rekomenduojame daugiau dėmesio skirti vaikščiojimui. Tai yra pats esminis ir svarbiausias fizinis aktyvumas, kuris neleidžia organizmui aptingti ir silpti. Kiekvieną mėnesį stenkitės vidutiniškai nueiti 200 žingsnių daugiau, nei praėjusį. Per metus sudarysite 2400 žingsnių skirtumą, kas bus daugiau nei 1,5km.

Alkoholis ir cigaretės te tampa labai tolimu atsiminimu

Kiek mokslinių tyrimų yra padarytų, bylojančių apie alkoholio ir cigarečių žalą žmogaus organizmui nesuskaičiuosime. Tačiau jums vertėtų skaičiuoti progas, kada išgeriate arba rūkote. Nors porą kartų per mėnesį išgerta taurė šampano arba dvi surūkomos cigaretės nėra didelis blogis (kad ir geriau to visai vengti), žalingi įpročiai negali būti jūsų laisvalaikio praleidimo priemonė. Stebėkite save ir, jeigu tikrai norite gerai jaustis, turėsite atsisakyti tokių pramogų.

Reguliarus ir kokybiškas miegas

JAV nacionalinis širdies, plaučių ir kraujo institutas publikavo mokslinį tyrimą ir vėliau visiems pateikė susistemintą informaciją apie miego svarbą smegenų funkcijai, emocinei žmogaus būklei, sveikatai bei saugumui.

Tyrime publikuota medžiaga atskleidė, kad per mažai miego (<7 valandos) turi sąryšį su padidėjusia širdies ir inkstų ligų rizika, aukštesniu kraujo spaudimu, diabetu ir net infarktu. Dėl miego trūkumo gali padidėti viršsvorio atsiradimo ir nutukimo rizika. Gerai išsimiegoję žmonės taip pat būna mažiau impulsyvūs ir produktyvesni darbe. Atėjus metui priimti vadovaujančio lygmens sprendimus, jie priima keliolika procentų našesnius sprendimus.

Stresinių faktorių atsisakymas

JAV psichikos sveikatos institutas yra publikavęs straipsnį apie streso įtaką mūsų sveikatai. Kadangi stresas vyksta nerviniame lygmenyje, tai yra labai pavojingas reiškinys. Pasirodo, kad ilgalaikis nervinių receptorių dirginimas gali taip pat padidinti širdies ir kitų ligų riziką bei prisideda prie depresijos ar nerimo atsiradimo. Stresas yra blogis. Nors tam tikru momentu jis gali iššaukti geriausias mūsų savybes, tačiau ilguoju laiku tai yra vienas didžiausių jūsų sveikatos priešų.

Panašios naujienos