Lovatiesės atlieka ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją. Jos padeda tvarkingai pakloti lovą, užtiesti įvairius baldus, ir apsaugo juos nuo supurvinimo. Vis dėlto, kartais nutinka taip, kad lovatiesė susitepa, ir tokiu atveju tenka sukti galvą, kaip lovatiesę išvalyti. Įvairūs audiniai reikalauja skirtingos priežiūros, todėl svarbu nedaryti klaidų, ir audinį valyti laikantis tam tikrų taisyklių. Taigi, kaip išvalyti dėmes iš skirtingų lovatiesių audinių?

Medvilninė lovatiesė

Didžioji dalis medvilninių lovatiesių gali būti skalbiamos 40 laipsnių temperatūroje, tačiau tai ne visada padeda efektyviai pašalinti dėmes. Išteptą medvilninio audinio vietą galima palaikyti virš garų – jei lovatiesė buvo ką tik ištepta, tai padės sutraukti dėmę. Jei tai nepadeda, pabandykite išteptą vietą suvilgyti vandeniu ir pabarstyti bulvių krakmolu. Toks dėmių valymo būdas padeda efektyviai naikinti riebalų dėmes. Jei dėmė yra įsisenėjusi, ją išnaikinsite citrinos sultimis: jomis pašlakstykite suteptą vietą, palaikykite virš verdančio vandens, nuplaukite.  Prieš imdamiesi šių priemonių pirmiausia įsitikinkite, ar nebus pažeidžiama lovatiesės spalva, todėl pirmiausia priemones bandykite mažiau pastebimose lovatiesės vietose.

Satino lovatiesės

Kokybiškas satino audinys yra gaminamas iš šimtaprocentinės medvilnės, tačiau skiriasi jo apdirbimo būdas. Lovatiesės, pagamintos iš satino, yra švelnios ir lengvos, tačiau jų priežiūra yra labai paprasta. Jei sutepėte satino lovatiesę, sudrėkinkite dėmės vietą ir pabarstykite druska. Dėmę valykite iš išorės į vidų – tokiu atveju išvengsite valomos dėmės „aureolės“. Šviesių spalvų satino lovatiesę galima skalbti iki 60 laipsnių temperatūroje, todėl panaikinti dėmę nebus labai keblu. Jei satino lovatiesę apipylėte vynu, nedelskite, ir  suteptą vietą iš karto pakiškite po karšto tekančio vandens srove.

Lininės lovatiesės

Iš lininės lovatieses dėmes rekomenduojama šalinti kuo skubiau, nes įsisenėjusių dėmių šalinimas gali būti tikrai sudėtingas. Jei lininę lovatiesę sutepėte šokoladu, lovatiesę perplaukite vandeniu ir dėmių valikliu, o tuomet išskalbkite įprastu būdu. Vaisių sulčių ir kraujo dėmės bus pašalinamos efektyviau, jei pirmiausia lovatiesę pamirkysite šaltame vandenyje, o tuomet išskalbsite tokioje temperatūroje, kokia yra nurodyta gaminio etiketėje. Kosmetikos ir riebalų dėmės šalinamos skystu dėmių valikliu arba muilu. Šiek tiek patrynę suteptą vietą pasirinkta valymo priemone išskalbkite įprastu būdu. Jei ant lovatiesės užlašėjo vaško, ant suteptos vietos uždėkite servetėlę ir lyginkite, kol dėmės neliks.

Lovatiesės iš poliesterio

Poliesteris nėra labai reiklus audinys, tačiau jį reikia saugoti nuo karščio. Didžiąją dalį poliesterio gaminių galima išvalyti sausu valymu, tad ir lovatiesės taip pat nėra išimtis. Jei sutepėte lovatiesę iš poliesterio, ją galite nunešti į valyklą, kur dėmės bus pašalinamos tikrai efektyviai. Poliesterio gaminiai gali būti valomi kempine ir skystu dėmių valikliu – sukamaisiais judesiais patrinkite dėmę, vėliau išplaukite įprastu būdu.  

Margų lovatiesių valymas

Gėlėtos lovatiesės ar margintos įvairiais kitais raštais gali būti valomos sūriu vandeniu. Galite būti užtikrinti, kad toks valymo būdas audiniui nebus kenksmingas, o dėmes išvalysite greitai ir efektyviai. Paprasčiausiai paskalaukite dėmę sūriame vandenyje, o vėliau išskalbkite įprastu būdu. Šis dėmių valymo būdas itin dažnai naudojamas tada, kai norima išvalyti arbatos dėmes – įprastos skalbimo priemonės ne visada leidžia efektyviai pašalinti tokias dėmes.

Svarbu žinoti, kad valant dėmes negalima maišyti skirtingų valiklių – norėdami gero galite tik dar labiau pakenkti audiniui. Taip pat visada rekomenduojama dėmes valyti gerai vėdinamoje patalpoje, nes tai užtikrins geriausią rezultatą. Labai svarbu per smarkiai netrinti suteptos vietos, nes buvusios dėmės srityje audinys bus išblukęs.