Per šv. Kalėdas, Naujųjų metų naktį pokšintys fejerverkai daugeliui šunų ir kačių sukelia nemažą baimę, todėl gyvūnai ima elgtis neįprastai. Vedžiojami lauke gali netikėtai ištrūkti iš rankų ir pabėgti.

Namuose tiek šuo, tiek katė taip pat neretai išsigąsta sprogstančios petardos ir staiga šoka slėptis.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento specialistai primena, kaip Naujųjų metų apsaugoti augintinius nuo streso. Yra daugybė paprastų dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų augintinis nepatirtų išgąsčio, todėl iš anksto pasiruošęs prieš prasidedant fejerverkams, jūsų augintinis geriau susidoros su triukšmu.

Kaip nuraminti šunis fejerverkų metu: vaikščiokite su jais dienos metu, kad išvengtumėte fejerverkų tikimybės; uždarykite langus ir užuolaidas, kad prislopintumėte fejerverkų garsą; įjunkite televizorių, ar paleiskite muziką kad užmaskuotumėte fejerverkų garsus; sukurkite ramią erdvę, kurioje jūsų šuo galėtų ramiai ir jaukiai jaustis; įrenkite keletą slėptuvių aplink savo namus.

Kaip nuraminti kates fejerverkų metu: numatykite savo namuose slėptuves; katės gali labiau stresuoti, jei fejerverkų metu jos būna lauke; paženklinkite (mikroschemą) kates, jei jos išsigandusios pabėgs, bus lengviau jas rasti. Kaip nuraminti kitus gyvūnus augintinius fejerverkų metu: dalinai uždenkite narvelius ir aptvarus apklotu, kad vieta būtų nepralaidi garsui ir būtų galimybė pasislėpti, pasirūpinkite, kad narvelyje būtų pakratų kad maži gyvūnai galėtų į juos įsirausti ir pasislėpti.

Fejerverkų fobija yra nepagydomas gyvūnų elgsenos sutrikimas, todėl gyvūnai neturėtų kasmet patirti tokio vargo. Kreipkitės patarimo į savo veterinarą, kuris prireikus galės nukreipti jus pas profesionalų gyvūnų elgsenos specialistą.

Panašios naujienos

One Response

  1. maistingas

    Oi tos mūsų katės, tikrai nuostabios. Jaučia, kai pilvą skauda, ateina ir atsigula ant jo, glosto. Nors atrodo tokios nepriklausomos, bet kartu, ir priklausomos. Kas kitas atneš skanų maistingą maistą, nei šeimininkas. Tai va ir atsidėkoja 🙂

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.