Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo valdybos pirmininkas Rimvydas Rasčiauskas džiaugiasi, kad jo vadovaujamų prekybos taškų tinklas pasikeitus šalies valiutai nesusipratimų išvengė: „Turime dvidešimt vieną parduotuvę ir kavinę. Per pirmąją euro gyvavimo savaitę sulaukiau tik vieno skambučio su nusiskundimu. Vadinasi, euro sutiktuvėms pasiruošėm gerai.“

Josvainių parduotuvės vedėja Rita Maskaliūnienė dėkoja josvainiečiams už supratimą ir kantrybę pinigų keitimo laikotarpiu.

Josvainių parduotuvės vedėja Rita Maskaliūnienė dėkoja josvainiečiams už supratimą ir kantrybę pinigų keitimo laikotarpiu.

R. Rasčiausko teigimu, kooperatyvo parduotuvės netapo pinigų keityklomis, kaip buvo iš anksto prognozuojama. „Mes labai atsakingai ruošėmės euro sutiktuvėms. Turėjome ne vieną susirinkimą, pasitarimą. Daug planavome, nemažai investavome, tačiau rezultatą turime puikų – visos parduotuvės dirba be sustojimų ir sutrikimų. Tik sausio pirmąją kai kurių prekių negalėjome nuskenuoti, be to, didesnėse kaimų parduotuvėse keletą dienų darbo laikui baigiantis pritrūkome smulkių eurų. Dabar darbus sustygavome ir dirbame kaip įprastai“, – permainų laiką apibūdino R. Rasčiauskas.

Pardavėjų veiduose – šypsenos
Aplankius vieną didesnių kooperatyvo parduotuvių Josvainiuose jokios sumaišties nesimatė – pardavėjos su šypsenomis aptarnavo užsukusius miestelio gyventojus ir vis jų paklausdavo, ar jau susigyveno su naujais pinigais.
Josvainių parduotuvės vedėja Ritą Maskaliūnienė dėkojo josvainiečiams už supratimą, geranoriškumą ir toleranciją. „Euro laukėme su baime, nors ir atrodė, kad jo sutiktuvėms puikiai pasiruošėme. Kadangi turime šiuolaikiškus modernius kasos aparatus ir prekių skenerius, tai mūsų darbas kaip ir nepasikeitė pinigams pasikeitus. Tik dabar labai atidžiai tenka skaičiuoti grąžą, kad nesupainiotume eurų ir litų. Paskutinėmis lito gyvavimo dienomis labai vargome, kai žmonės į parduotuvę ateidavo su maišeliais metalinių litų ar pilnomis

Antrąją sausio savaitę eilių Josvainių parduotuvėje nebuvo.

Antrąją sausio savaitę eilių Josvainių parduotuvėje nebuvo.

kišenėmis centų. Matyt, ne vienas ištuštino taupykles ir už jose sukauptus pinigus nutarė nusipirkti įvairių prekių šventėms. Dabar laikomės taisyklių, kad priimame iki 50 centų monetų. Neturime ir vargo, kad žmonės atneštų stambias litų kupiūras, pirktų smulkius daiktus ir reikalautų grąžos eurais. Kelių 200 litų kupiūrų sulaukėme, o penkiašimtinę per pirmąją savaitę gavome tik vieną. Džiugu, jog pirkėjai supranta mūsų darbą ir nekelia jokių nepasitenkinimų“, – sakė R. Maskaliūnienė. Moteris stebėjosi ir pirkėjų kantrybe, mat pirmomis sausio dienomis kai kuriais momentais parduotuvėje susidarydavo penkių–šešių žmonių eilutės, tačiau niekas jose neburbėjo ir nereiškė nepasitenkinimo.

Pinigų grynintis neskuba
Josvainių parduotuvėje veikia ir „Perlo“ loterijos terminalas, kuriame galima pasiimti ar įnešti pinigus į kai kuriuos bankus. Tačiau josvainiečiai nepiktnaudžiauja tokia galimybe. „Tik paskutinėmis gruodžio dienomis kai kas norėjo išsigryninti pinigų, mat bijojo likti vien tik su kortelėmis. Ne paslaptis, kad jomis ne visur galima atsiskaityti. Dabar laikinai pinigų negryniname, nes baiminamės pritrūkti grąžai. Dėl tokio mūsų sprendimo klientai neprieštarauja“, – sakė parduotuvės vedėja.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.