Atsakymai į šį klausimą, pasirodo, gali būti skirtingi. Priklauso nuo to, kas kokiu aspektu vertinama.

Realiai kalendorinis pavasaris prasideda kovo 1-ąją. Astronomų vertinimu – kovo 20-ąją, per pavasario lygiadienį, na, o mėgstantiems ilgus, šviesius vakarus tikrasis pavasaris prasideda, kai sugrįžta vasaros laikas ir laikrodžiai persukami viena valanda į priekį.

Jei žiūrėtume, kada į šalį sugrįžo pavasario pranašu vadinamas vieversys, šiemet tai įvyko ypač anksti – pirmasis dirvinis vieversys pastebėtas sausio 24-ąją Klaipėdos rajone. Vasario viduryje šių sparnuočių jau buvo matyti ir kituose rajonuose.

Hidrometeorologai pavasarį skirsto į tris dalis. Meteorologinės žiemos ir pavasario pradžia būna, kai pastovi oro temperatūra perkopia 0 laipsnio padalą. Vidutiniškai Lietuvoje tai įvyksta kovo 11-ąją. Tada prasideda ankstyvasis pavasaris, dar vadinamas vandens pavasariu. Šiuo laikotarpiu ištirpsta sniegas ir ledas, patvinsta upės, išeina iš žemės įšalas.

Po ankstyvojo tarpsnio, prasideda tikrasis pavasaris. Tai įvyksta peržengus 5 laipsnių vidutinės oro temperatūros ribą. Pamažu pradeda žaliuoti žolė, pražysta ankstyvosios gėlės, tačiau medžiai dar būna be lapų. Vidutiniškai ši pavasario fazė Lietuvoje prasideda balandžio 7-ąją.

Vidutinei oro temperatūrai šoktelėjus per 10 laipsnių (vidutiniškai balandžio 29-ąją), prasideda daugumos augalų intensyvus vystymasis. Dėl gausaus žydėjimo kartais šis laikotarpis vadinamas žiedų pavasariu.

Galiausiai ateina vasara, kai vidutinė oro temperatūra viršija 15 laipsnių ribą. Tai vidutiniškai įvyksta birželio 4-ąją.

Parengta pagal „Orai ir klimatas Lietuvoje“ bei meteo.lt inf.