Ar galiu po bylos išnagrinėjimo iš esmės ir teismo sprendimo paskelbimo kreiptis į antstolį dėl jo priverstinio įvykdymo?

Pirmosios instancijos teismų sprendimai įsiteisėja pasibaigus jų apskundimo apeliacine tvarka terminui, jeigu sprendimas nėra apskųstas. Vadovaujantis LR Civilinio proceso kodekso 307 straipsnio 1 dalimi, apeliacinis skundas aukštesnės instancijos teismui gali būti paduotas per trisdešimt dienų nuo pirmosios instancijos teismo sprendimo priėmimo dienos. Bylą išnagrinėjus apeliacinėje instancijoje, apeliacinio teismo sprendimas, kuris nėra panaikintas, įsiteisėja nuo jo priėmimo dienos. 
Todėl į antstolį po sprendimo priėmimo pirmosios instancijos teisme kreiptis negalima, nes jis nėra įsiteisėjęs ir yra 30 dienų apskundimo terminas. Tuo tarpu po sprendimo (nutarties) priėmimo apeliacinės instancijos teisme dienos kreiptis į antstolį galima nedelsiant. Antstoliai vykdo tik įsiteisėjusius procesinius sprendimus, išskyrus tam tikras išimtis, kai teismas nutaria juos vykdyti skubiai.

Donata Slavinskaitė,
teisininkė, advokato padėjėja, mediatorė
Mob. tel: +370 672 26 990,
J. Basanavičiaus g. 47C,
LT-57284 Kėdainiai

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.