Ilgasis Vėlinių savaitgalis neabejotinai pareikalaus visų mūsų susikaupimo. Bene daugiausia iššūkių bus keliuose, todėl policijos pareigūnai prašo visų rūpintis ne tik savimi, bet ir aplinkiniais.

Reikia turėti minty, kad eismas bus labai intensyvus visas keturias dienas, į kelius išvažiuos ir mažiau vairavimo patirties turinčių vairuotojų, tad svarbiausia yra niekur neskubėti, važiuoti lėčiau, saugiu atstumu, laikytis visų kelių eismo taisyklių. Jokiu būdu nesėsti prie vairo apsvaigusiems asmenims. Vairuojant nerašinėti SMS žinučių, neužsiimti kitais dėmesį blaškančiais dalykais.

Atvažiavus prie kapinių, nestatyti automobilių ant žaliosios vejos ar ten, kur trukdytų eismui, neužstatyti išvažiavimo kitiems. Įsitikinti, kad paliekate automobilį užrakintą, įjungti signalizaciją. Salone nepalikite rankinių, kompiuterių, telefonų ar kitų vertingų daiktų, dokumentus nešiokitės su savimi. Būnant kapinėse, reikėtų akylai saugoti savo daiktus, nes juos gali pavogti.

Ypač saugokite vaikus

Mažamečiai vaikai yra labai smalsūs ir judrūs, tad išlipę iš automobilio, neškite juos ant rankų arba tvirtai laikykite už rankos, kad mažieji nenardytų tarp automobilių, nes kyla grėsmė juos partrenkti. Vaikai turėtų dėvėti atšvaitus. Jie nepamaišytų ir suaugusiesiems.

Nepalikite vaikų be priežiūros, kad jie nenusidegintų rankyčių, liesdami įkaitusius metalinius žvakių dangtelius, kad neįsidėtų į burną kokio puošimo elemento nuo į kapus vežamos puokštės ir neužspringtų.

Neužsibūkite kapinėse iki vėlumos.

Saugokitės užkrato

Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja nevykti į kapines, jei karščiuojate, kosite ar turėjote kontaktą su Covid-19 sergančiais asmenimis.

Esant galimybei, rekomenduojama nevykti į kapines viešuoju transportu. Jei tai neišvengiama, privaloma dėvėti kaukę. Po kelionės dezinfekuokite rankas, dažnai keiskite kaukes. Uždarose patalpose reikėtų vengti susitikimų su giminėmis ar kitais asmenimis, su kuriais įprastai nebendraujate.

Svarbu kontaktuoti trumpai, saugiu 2 metrų atstumu.

Jei po Vėlinių ir Visų Šventųjų dienų pasireikštų ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome registruotis tyrimui 1808.lt arba skambinti telefonu 1808.

Kėdainių mugės“, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Kauno apskrities VPK inf.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.