Lapkričio pirmosiomis dienomis tūkstančiai žmonių eis ar važiuos lankyti artimųjų kapų. Eismas bus labai intensyvus, tad policijos pareigūnai ragina visus elgtis apgalvotai ir pasisaugoti.

Vairuotojams reikėtų kelione pasirūpinti iš anksto,pasidomėti važiavimo sąlygomis, apgalvoti ir suplanuoti maršrutą, patikrinti savo transporto priemonės būklę.

Svarbu nepamiršti, kad artimiausiomis dienomis į kelius išvažiuos ir mažiau vairavimo patirties turinčių vairuotojų, tad svarbiausia yra niekur neskubėti, važiuoti lėčiau, saugiu atstumu, atidžiai stebėti aplinką ir laikytis visų kelių eismo taisyklių. Jokiu būdu nesėsti prie vairo apsvaigusiems asmenims. Vairuojant nerašinėti SMS žinučių, neužsiimti kitais dėmesį blaškančiais dalykais. Tiek vairuotojams, tiek ir keleiviams privalu segėti saugos diržus.

Atvažiavus prie kapinių, patariama nestatyti automobilių ant žaliosios vejos ar ten, kur trukdytų eismui, neužstatyti išvažiavimo kitiems. Įsitikinti, kad paliekate automobilį užrakintą, įjungti signalizaciją. Salone nepalikite rankinių, kompiuterių, telefonų ar kitų vertingų daiktų, dokumentus nešiokitės su savimi. Būnant kapinėse, reikėtų akylai saugoti savo daiktus, nes juos gali pavogti.

Turi saugotis ir pėstieji

Ypač saugokite mažamečius vaikus. Išlipę iš automobilio, neškite juos ant rankų arba tvirtai laikykite už rankos, kad mažieji nesiblaškytų tarp automobilių ir nebūtų jų partrenkti. Pėsčiųjų prašoma neišbėgti staiga į gatvę, nes vairuotojai gali nespėti sustabdyti transporto priemonės, būtina eiti per pėsčiųjų perėją. Tamsiu paros metu vaikai ir suaugusieji turi dėvėti atšvaitus.

Neužsibūkite kapinėse iki vėlumos. Neikite vieni neapšviestomis gatvėmis, nes galite tapti apiplėšimo auka.

Tvarką prižiūrės policijos pareigūnai

Lietuvos policija, siekdama užtikrinti viešąją tvarką ir padėti eismo dalyviams, Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis sustiprins patruliavimą šalies keliuose, prie kapinių ir kt. viešosiose vietose, vykdys prevencines priemones. Policijos pareigūnai, patruliuodami visoje šalyje, dieną ir tamsiuoju paros metu reguliuos eismą, pasirūpins, kad žmonės išvengtų transporto priemonių spūsčių, teiks pagalbą eismo dalyviams prie įvažiavimų į kapines. Motyvuotai pasirinktose vietose bus organizuojamos trumpalaikės policinės priemonės, blaivumo patikrinimai, bus fiksuojami šiurkštūs pažeidimai.

Informaciją apie laikinus eismo pokyčius valstybinės reikšmės keliuose, susijusius su Visų šventųjų ir Vėlinių dienomis, galima rasti interneto svetainėje www.eismoinfo.lt.

Kas svarbu?

● Nuo lapkričio 1 dienos automagistralėse ir greitkeliuose lengvųjų automobilių ir krovininių automobilių (kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė negu 3,5 t), motociklų ir triračių vairuotojai gali važiuoti ne didesniu negu 110 km/h greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu negu 90 km/h greičiu, kituose keliuose – ne didesniu negu 70 km/h greičiu.

● Važiuokite tik jums tinkančiu saugiu, o ne leistinu greičiu. Ypač dėmesingi būkite gyvenvietėse, gyvenamosiose zonose (namų kiemuose), prieš pėsčiųjų perėjas, privažiavimuose prie kapinių, išvažiuodami iš šalutinio kelio. Nelenkite neįsitikinę, kad tai daryti saugu, ypač važiuodami transporto priemonių kolonoje.

Parengta pagal policijos inf.

Asociatyvi nuotr.