Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba visą kovą mėnesį vykdys prevencinę priemonę „Aš žinau, kaip elgtis“. Ji skirta rajono moksleiviams, o ypač – jaunesniųjų klasių mokinukams bei darželinukams. 

gaisrine„Maloniai kviečiame mokinius atvykti į mūsų įstaigą, tačiau, jei yra pageidavimas, mes galime atvykti ir į svečius pas mokinius ar mažuosius darželinukus. Kartą turėjome labai įdomų susitikimą, kuriame dalyvavo net 90 darželį lankančių mažylių“, – sakė Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė. Tada, pasak jos, darželinukai įdėmiai ir susikaupę klausėsi pasakojimo, žiūrėjo mokomuosius filmukus, uždavinėjo juos dominančius klausimus.
„Susitikimų metu priminsime apie saugų elgesį prie vandens telkinių, kaip elgtis gaisro metu, diskutuosime. Vėliau visi kartu pasitikrinsime, kaip vaikams pavyko įsisavinti informaciją“, – sakė pašnekovė.
Atvykę vaikai taip pat susipažins ir su ugniagesių naudojamais automobiliais, gaisrų gesinimo technika, aprangomis. Į susitikimą visada pakviečiamas pamainos vadas arba ugniagesys gelbėtojas, kuris papasakoja apie savo profesiją.
„Na, o pasėdėti gaisrinės automobilyje, apsirengti gaisrininko uniforma yra vienas didžiausių vaikų norų“, – šypsojosi E. Dumčienė.