Tėveliams, kurių atžalos lanko ar ateityje lankys ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas – puikios žinios. Šiais metais Kėdainių rajono savivaldybė pradeda ilgalaikį projektą, kurio metu bus pradėtos renovuoti pačių mažiausiųjų ugdymo įstaigos. Mat jų bendruomenėms ypač reikalinga šilta, moderni, patogi ir edukacijai pritaikyta aplinka.

Startuos du dideli projektai

Iki šiol Kėdainiuose turėjome vienintelį visiškai renovuotą lopšelį-darželį „Pasaka“, tačiau jau šiemet statybininkų turėtų sulaukti dar dvi įstaigos. Tai – Mindaugo gatvėje esantis lopšelis-darželis „Vaikystė“, kurį lanko apie 215 vaikų, bei Respublikos gatvėje esantis lopšelis-darželis „Žilvitis“, kuriame ugdomi apie 216 vaikų.

Nors apie lopšelio-darželio „Vaikystė“ renovaciją buvo kalbama dar 2008 metais, lėšos atnaujinimui taip ir nebuvo skirtos.

Šiuo metu didžiausios bėdos lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ – būtinas prausyklų, dviejų laiptinių, balkonų remontas, nesaugus lauko stadiono bėgimo takas, nėra sporto salės. Prasta šilumos tiekimo sistemos būklė, būtina atskirų pastatų objektų dalinė ar visapusiška renovacija. „Vaikystėje“ taip pat reikalinga lopšelio-darželio renovacija.

„Atsižvelgdami į „Žilvičio“ ir „Vaikystės“ darželių pastatų prastą būklę, jų statybos metus, gausų šias įstaigas lankančių vaikučių skaičių, šiemet pradedame du rimtus projektus, skirtus šių ugdymo įstaigų modernizavimui. Kiekvieno iš šių projektų vertė – po maždaug 220 tūkstančių eurų“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius.

Darželių modernizavimas bus finansuojamas Europos Sąjungos, valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšomis. 2018 metais abiem įstaigoms modernizuoti numatoma skirti po 40 tūkstančių eurų europinių lėšų, po 4 tūkstančius valstybės biudžeto lėšų ir po tiek pat – iš savivaldybės biudžeto. Dar po 10 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšų šiemet skiriama techniniams projektams parengti. Modernizavimą numatoma baigti 2019 metais, kuomet atkeliaus ir likusieji projektams įgyvendinti reikalingi pinigai.

Darželių bendruomenėse – laukimas ir viltis

„Kitų metų savivaldybės biudžete taip pat numatysime lėšų šių lopšelių-darželių pastatų renovavimui: stogui, sienoms, šildymo sistemoms ir kitiems reikalingiems darbams“, – apie siekį iki galo sutvarkyti šiuos du darželius kalbėjo rajono meras S. Grinkevičius.

Atsižvelgdami į „Žilvičio“ ir „Vaikystės“ darželių pastatų prastą būklę, jų statybos metus, gausų šias įstaigas lankančių vaikučių skaičių, šiemet pradedame du rimtus projektus, skirtus šių ugdymo įstaigų modernizavimui. Kiekvieno iš šių projektų vertė – po maždaug 220 tūkstančių eurų.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius

Kaip sakė lopšelio-darželio „Vaikystė“ direktorė Zita Petrokienė, įstaigą modernizuoti buvo planuojama dar apie 2008 metus, tačiau europinės lėšos taip ir nebuvo skirtos. Prieš keletą metų darželyje buvo atlikta dalinė sporto, muzikos salės, mokytojų kambario renovacija. Dabar planuojama atlikti visišką dviejų lopšelio grupių renovaciją ir įrengti ES standartus atitinkančias edukacines erdves. „Jos turėtų tapti pavyzdinėmis visoje šalyje – patalpos bus visiškai perplanuotos, ugdymo erdvė, miegamieji, prausyklos, tualetai bus įrengti naujai, planuojama sumontuoti integruojamus baldus, įrengti įvažiavimus neįgaliesiems. Labai laukiame projekto įgyvendinimo pradžios“,– kalbėjo įstaigos direktorė.

Reikia ir valstybės dėmesio

Pasak rajono mero S. Grinkevičiaus, tikimasi, kad Švietimo ir mokslo ministerija atsigręš į vaikų darželių modernizavimo problemą ne tik mūsų savivaldybės, bet ir visos šalies mastu. „Mokyklų atnaujinimas juda į pabaigą, tačiau ne tik mokiniams, o ir patiems mažiausiems Kėdainių krašto bendruomenės nariams reikia šiltos, jaukios, saugios ir modernios aplinkos. Todėl vaikų darželių remontams ir toliau skirsime daug dėmesio bei tikėsimės jo iš ministerijos. Vienos pačios savivaldybės ant savo pečių renovavimo naštos nepakels, nes vieno lopšelio-darželio renovacijai, modernizavimui reikia apie 300 tūkst. eurų“, – pabrėžė rajono meras.

Rajono savivaldybė ir šiais metais prisideda prie ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų gerovės: bus tęsiami lauko inventoriaus (pavėsinių) atnaujinimo darbai (tam biudžete numatyta skirti 20 tūkst. eurų), toliau bus asfaltuojami ne tik darželių, bet ir mokyklų kiemai, šalinami higienos normų reikalavimų trūkumai. Ne tik darželinukus, bet ir pradinių klasių mokinius ugdančios Vilainiuose esančios įstaigos „Obelėlė“ vidaus remonto darbams šių metų biudžete numatyta 16,5 tūkst. eurų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.