Idėja, be didelių investicijų pagražinti rajono ambulatorijų patalpas, kilo praėjusių metų pradžioje, kuomet 9 rajono ambulatorijos buvo prijungtos prie VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC).

Galėtų pasireikšti bendruomenės

Fotografo A. Bareikos prisistatymas.

Fotografo A. Bareikos prisistatymas.

Pasak Kėdainių PSPC direktorės Audronės Rimkevičienės, kiekvienoje ambulatorijoje tikrai atsiras tuštesnė siena, niša ar šiaip laisva erdvė, kur užmetus akį galėtume pasakyti, jog ten kažko trūksta. O tą trūkumą nesunkiai galima užpildyti kažkuo gražiu, menišku. Kad ir pakabinus bei eksponuojant toje gyvenvietėje ar seniūnijoje gyvenančių žmonių, kuriuos drąsiai galėtume pavadinti ,,prie meno“, gerąja prasme, darbais. Tai galėtų būti meninės fotografijos, tapybos bei kitokie rankų darbo dirbiniai.

Žinoma, kad kiekvienoje seniūnijoje aktyviai veikia ne po vieną kaimo bendruomenę, buriančia ir kūrybiškus žmones, kurie savo darbais drąsiai galėtų papuošti jų teritorijoje esančią gydymo įstaigą. Ir jiems patiems tai būtų puiki galimybė paviešinti savo darbus, surengiant mini parodėles. Be to, tokie darbai ypač pagyvintų laukiančių eilėse pacientų nuotaiką, maloniau būtų dirbti ir patiems medikams.

Puošia saviškio fotografijos

Jau metus Krakių ambulatorijos koridorius puošia Ažytėnuose gyvenančio fotografo mėgėjo Laimučio Streigio meninės fotografijos darbai. Juose užfiksuoti to krašto apylinkių gamtos vaizdai, kurių grožio kasdienybėje žmogus lyg ir nepastebi. Krakių ambulatorijos administratorė Rima Kikilienė sako, kad tomis fotografijomis grožisi ir pacientai, ir ambulatorijos darbuotojai. ,,Šios fotografijos puošia sienas iki šiolei. Jei atsirastų pasiūlymų, eksponuoti kitų Krakių seniūnijoje gyvenančių žmonių darbus, mielai priimtume ir tai galėtų virsti gražia tradicija“, – kalbėjo Rima.

Pats fotografas Laimutis Streigys kuklinasi kalbėti apie savo darbus, tačiau ambulatorijoje mielai sutiko juos eksponuoti.

Sektinas pelėdnagiškių pavyzdys

Palėdnagių ambulatorijos tuščią sienos erdvę šiuo metu puošia kėdainiečio, Kėdainių fotografų draugijos nario Algio Bareikos fotografijų darbai. Nuo sienų žvelgia ramūs, įvairiais metų laikais užfiksuoti gamtos vaizdai.

Mėgstantis keliauti fotografas prisipažįsta, jog kelionėse jį labiau domina ne architektūra ar muziejai, bet gamtos vaizdai. Šioje mini parodėlėje jis pateikia mūsų miesto apylinkių vaizdus – tai Kėdainių senamiestis, miesto parkas, Babėnų miškas, motokroso trasa prie Nevėžio.

Pelėdnagių ambulatorijos administratorė Svetlana Janeliūnienė prie kėdainiečio A. Bareikos fotoparodos, eksponuojamos šioje ambulatorijoje.

Pelėdnagių ambulatorijos administratorė Svetlana Janeliūnienė prie kėdainiečio A. Bareikos fotoparodos, eksponuojamos šioje ambulatorijoje.

Palėdnagių ambulatorijos gydytojai Irminai Širkienei šį fotografą rekomendavo taip pat fotografas, geras bičiulis, Vaidas Juška. A. Bareika maloniai priėmė šį pasiūlymą. Gydytoja pasakojo, jog pakabinus darbus, pacientai su įdomumu apžiūrėjo kiekvieną fotografiją, matėsi, jog jiems patiko šie darbai.

Paroda gydymo įstaigoje – pirmą kartą

Paklaustas, kur dar yra rengęs savo personalines fotografijų parodas, A. Bareika sakė, kad savo darbus eksponuoja kartu su Kėdainių fotografų draugijos nariais, o dirbdamas tuometinėje „Aušros“ mokykloje, yra eksponavęs šioje mokykloje, taip pat Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje. Šiuo metu jo fotografijos puošia Kėdainių rajono Civilinės metrikacijos skyrių.

Pasidomėjus, ar tokioje erdvėje, kaip gydymo įstaigoje, dar teko kada eksponuoti savo darbus, autorius prisipažino, kad tai darantis pirmą kartą. Ar autorius jaučiantis skirtumą, kokiose erdvėse eksponuojami jo darbai, sakė negalintis pasakyti ar yra skirtumas, bet jam malonu, kad turi galimybę pasikabinti savo darbą ne tik savo namuose ar esant progai padovanoti, bet parodyti ir kitiems.

„Ir jeigu tie darbai, dar kam patinka, čia ir matau didžiausią savo pomėgio prasmę. Malonu, kai mano darbai kelia geras emocijas. Gamtoje, kur bebūčiau, ar Aukštaitijos ar Žemaitijos nacionaliniame parke, ar net Babėnų miške, aš labai atsigaunu. Tokio atsigavimo aš linkiu ir žiūrintiems į mano fotografijas“, – nuoširdžiai kalbėjo A. Bareika.

Prieš tai Pelėdnagių ambulatorijoje savo menines fotografijas eksponavo kita Kėdainių fotografų draugijos narė – Aistė Kanapeckaitė-Čerenkovienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.