Likus paskutinėms vasaros dienoms ne tik vaikai galvoja apie grįžimą į mokyklą, bet ir tėvams jau yra dėl ko pasukti galvas. Jiems viena iš rytinių mokslo metų užduočių – sudėti priešpiečių dėžutę vaikams. Eglė Juzumas, vaikams subalansuoto maisto tinklaraštininkė, sako, kad didesnė tikimybė, jog maistas atsidurs skrandyje, o ne šiukšlių dėžėje, jeigu priešpiečių dėžutės turinys bus ne tik sveikas, bet ir patrauklus. Be to, jis turi atspindėti vaiko dienotvarkę ir kur maistas bus valgomas.

Auksinė formulė

Kasdienį galvos skausmą „ką šįkart dėti į priešpiečių dėžutę“ nuvyti padės paprasta maisto dėžutės formulė: pagrindinis patiekalas arba užkandis + vaisiai + daržovės + lengvas užkandis arba desertas.
E. Juzumas sako, kad svarbiausia įvertinti vaiko amžių bei valgymo įgūdžius ir produktus paruošti taip, kad valgytojas, atsidaręs dėžutę, galėtų iškart užkandžiauti.

Sutaupytas laikas
Procesą palengvins ir padės sutaupyti laiko susikurta paprasta sistema. Jeigu turite priešpiečių dėžutę su skyreliais, kasdien pildykite ją tuo pačiu principu, pavyzdžiui, daržoves dėkite kairėje viršuje, vaisius kairėje apačioje, pagrindinį patiekalą dešinėje viršuje, o desertą – dešinėje apačioje. Taip niekuomet nepamiršite, ko dar trūksta.
Ta pati logika galioja ir apsiperkant. Maisto ir kasdienių prekių e.parduotuvės „Barbora“ komunikacijos vadovė Jurgita Gižaitė-Tulabienė sako, kad apsipirkimas internetu gali padėti patogiai susiplanuoti priešpiečių dėžutės turinį, nes paprasta aiškiai matyti visą pirkinių krepšelį ir pasitikrinti, ar tikrai visos maisto dėžutės formulės dalys sudėtos.

Indelis – kaip pasirinkti

Renkantis indelį užkandžiams, svarbu, kad jis būtų sandarus ir kuprinėje ar krepšyje netyčia neatsidarytų ir maistas neišvirstų prie sąsiuvinių ir knygų. E. Juzumas taip pat pataria ieškoti dėžutės su skyreliais maistui. Tai itin svarbu ne tik išrankiems vaikams, kuriems nepatinka, kai maistas liečiasi, bet atskiruose skyreliuose sudėtas maistas ilgiau išlieka šviežias ir nepraranda savo išvaizdos.

Taip pat svarbu pasidomėti, iš ko pagaminta dėžutė: nerūdijančio plieno dėžutės yra ilgaamžiškesnės, ne taip greitai susidėvi, rečiau lūžta dangteliai. Tačiau plastikinių dėžučių pasirinkimas daug didesnis ir jos paprastai būna vaikams patrauklesnės – spalvingos, su paveikslėliais.

zenpr.lt inf.

Panašios naujienos