Sodinukai Jurginių kermošiuje – paklausiausia prekė.

Sodinukai Jurginių kermošiuje – paklausiausia prekė.

Šeštadienį Kėdainių senosios rinkos aikštėje vykęs tradicinis Jurginių kermošius į senamiestį tarsi magnetas viliojo kraštiečius.

Daugelis jų iš mugės grįžo ne tuščiomis. „Kasmet kermošiuje nusiperku tai obelaitę, tai kokį krūmą. Visada sodą esu linkęs atnaujinti pavasarį. Čia atvažiuojančius sodininkus jau pažįstu, tai iš jų drąsiai perku tai, ko reikia“, – sakė slyvaitės medelį iš Babtų sodininkų nusipirkęs kėdainietis Juozas.

Akademiškė Aldona džiaugėsi gana pigiai nusipirkusi tują: „Man taip reikėjo vienos tujos, nes gyvatvorėje vienas medelis nudžiūvo. Gražią tują nusipirkau vos už tris eurus ir dar vieną gavau dovanų.“

Prekybininkai sakė, jog prekyba priklauso nuo oro, o šeštadienį jis buvo puikus. „Kai geras oras, tai ir pirkėjų daugiau, ir jų nuotaika geresnė. Mes į Kėdainių pavasarinę mugę atvažiuojame ne pirmą kartą. Šįkart atvežėme tikrai nemažai sodinukų. Prekyba vyksta puikiai, tad panašu, kad namo grįšime ne tuščiomis“, – sakė iš Panevėžio „Ąžuolo“ medelyno sodinukus atvežusi Renata. Moteris teigė, kad šiųmetės kainos nuo pernykščių beveik nesiskiria, o pirkėjus ji viliojanti ir galimybe nusiderėti vieną kitą eurą.

Kėdainiečius už norą pirkti kuo įvairesnius medelius gyrė ir babtiškis Jaunius. Jis mugėje siūlė ne tik obelaites, bet ir trešnes, persikus, abrikosus.

Pasižvalgius po kermošių matėsi, kad norintieji atnaujinti sodus turėjo kiek patuštinti pinigines, mat obelaitės ir vynuogės kainavo po septynis, slyvos, vyšnios, trešnės po aštuonis, persikai ir abrikosai po devynis eurus. Už šilauogės krūmo sodinuką prašyta šešių eurų. Už dešimt braškių daigų pirkėjai traukė tris eurus, už kvapniąją rožę – negailėjo septynių, o rododendrai pardavinėti po dešimt eurų. Rabarbarų daigų kaina siekė pustrečio euro, o našlaitės – po šešiasdešimt centų.

Be to, kermošiuje netrūko ir pintų krepšių, įvairiaspalvių papuošalų, rūkytų mėsos gaminių ir tik ką iškeptos duonos bei pyragų. Ištroškusieji vietoje galėjo atsigaivinti giros ar alaus bokalu.