Trijų kartų – vaikų, tėvų ir senelių ryšys Josvainiuose yra itin stiprus. Tuo buvo galima įsitikinti dalyvaujant Josvainių socialinio ugdymo centro organizuojamame projekte, kuriame dalyvauti buvo pakviesti trijų kartų atstovai.

Jie visi kartu margino paukščiams skirtus inkilėlius, kurių būta net dešimt.

„Galvojome, kaip praskaidrinti ne tik senelių, bet ir tėvelių bei vaikų kasdienybę. Tad nusprendėme padaryti keturių atskirų veiklų projektą. Taigi, iš viso numatytos keturios veiklos, kurių pirmoji – inkilų marginimas. Labai džiaugiamės, kad juos mums padovanojo stalius Rimvydas Venclova, keli vaikučiai iš priešmokyklinės grupės taip pat atsinešė ir savo inkilėlius. Dailės mokyklos mokytojos Ingos Čičinskės padedami, šiuos medinius dirbinius ir numarginome“, – sakė Erika Markova, Josvainių socialinio ugdymo centro direktorė.

Net trys kartos Josvainių socialiniame ugdymo centre susirinko prasmingai ir įdomiai popietei – inkilėlių marginimui.

Vėliau, jau sekančiais metais numatomos ir kitos veiklos: sausio mėnesį, paminint Sausio 13-ąją bus audžiamos ir rišamos juostelės. To mokys Arnetų namų amatininkė Loreta Steponavičienė.

Vasario 12-ąją Audronė Pečiulytė, Daugiakultūrio centro vadovė susirinkusiems skaitys paskaitą apie senuosius amatus Kėdainiuose bei vėlgi su Dailės mokyklos mokytojos I. Čičinskės pagalba ant drobės bus piešiami sveikinimai Lietuvai. Galiausiai, kovo mėnesį, parskrendant paukščiams, visi kartu – seneliai, tėveliai ir vaikai – kels numargintuosius inkilėlius į medžius.

„Šį projektą parėmė labai daug rėmėjų, esame jiems visiems labai dėkingi“, – šypsojosi E. Markova.

Projekto koordinatorė, įstaigos užimtumo specialistė Živilė Būdienė pasakojo, kad viso projekto metu jo dalyviai stengsis pačiomis gražiausiomis spalvomis nupiešti savo gimtąją šalį – Lietuvą.

„Esame labai dėkingi R. Veclovui, kuris mums padovanojo šiuos puikius inkilus. Todėl šioje salėje po vienu stogu susirinko tėvai, vaikai, darbuotojai, seneliai ir visi bendromis jėgomis, bendraudami dekoravo šiuos inkilus. Šitaip mes pasiruošėme laukti pavasario“, – šypsojosi pašnekovė ir pridūrė, kad tokios praktikos naudingos ir įdomios visiems – visoms trims kartoms. „Rinkomės būtent menines veiklas, nes jų metu geriausiai būti kartu. Kai kartu ausim, tapysim, užsiimsim kita veikla – tada būsime kartu ir kursime grožį“, – sakė Ž. Būdienė.