Nuo 2002-ųjų metų aktyviai veikiantis Josvainių bendruomenės centras paminėjo savo veiklos 15-os metų jubiliejų. Tiesa, gimtadienis buvo kiek kitoks nei įprasta – šventę susirinko paminėti tik Josvainių bendruomenės centrui priklausantys nariai.

„Norėjome pagaliau pasidaryti šventę tik sau, tad specialiai jokių svečių nesikvietėme“, – pasakojo ilgametė ir dabartinė Josvainių bendruomenės pirmininkė Danguolė Raudeliūnienė.

Danguolė Raudeliūnienė (kairėje) bei Onutė Jačunskienė džiaugiasi, kad per visus penkiolika veiklos metų pavyko įgyvendinti daug prasmingų projektų.

Nariai liko ištikimi bendruomenei

„Tie penkiolika metų buvo labai įvairiapusiai, tačiau labiausiai per visus tuos metus man įsiminė kartu bendruomenės labui dirbę žmonės. Prieš 15 metų susirinko grupė entuziastų, miestelio gyventojų. Aš jiems stengiausi paaiškinti, kodėl reikia kurti bendruomenę, kas tai yra. Tąkart maža grupelė žmonių (Onutė Jačunskienė, Ovidijus Kačiulis, Zita Dzigienė, Janina Dzikienė) patikėjo bei pritarė mano mintims. Labai džiaugiuosi, kad ir šiandien tie patys žmonės yra kartu, kad per visus šiuos metus mes neišsiskirstėme. Šiandien narių skaičius siekia 68. Deja, bet dalis jų jau iškeliavo Anapilin, tačiau mes kiekvienais metais juos prisimename, nes tie žmonės paliko savo darbus, savo meilę Josvainių miesteliui bei jo žmonėms“, – kalbėjo bendruomenės centro vadovė D. Raudeliūnienė ir pridūrė, jog šiais metais nuspręsta centro gimtadienį švęsti kitaip nei lig šiol. „Šventę darėme tik sau. Juk reikia atsigręžti ir į save, kad neatrodytų, kad mes vien tik dirbame ir dirbame“, – šyptelėjo pašnekovė ir paaiškino, kad savo gimtadienius darydavo miestelio bendruomenei, tačiau šiais metais nuspręsta gimtadienio šventę pasidaryti sau patiems.

Dideli ir maži darbai

Per visus šiuos metus Josvainių bendruomenės centras nuveikė daug darbų ir pelnytai didžiuojasi jų gausa. Vieni projektai buvę grandioziniai, kiti – kuklesni, tačiau visų jų įnašas į Josvainių miestelio dabartį, praeitį bei ateitį yra svarbus.

„Esame nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija, tad lėšų darbams įgyvendinti gauname rašydami finansavimui gauti skirtus projektus. Taip pat gyvename ir iš nario mokesčio – juk norint būti kartu, reikia ir duoti, ne tik gauti“, – pažymėjo D. Raudeliūnienė.

O darbų atlikta išties nemažai. Vienas pirmųjų – įgyvendintas vandentiekio ir vandenvalos projektas, taip pat ir miestelio centro pagrindinės aikštės sutvarkymas. 2017 metais Josvainiai buvo paskelbti Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Žinoma, įgyvendinta ir daug mažesnių projektų, pavyzdžiui, parengti leidiniai apie Josvainių krašto šviesuolius: Joną Bujanauską bei Vladą Balsį.

„Esu labai dėkinga daugeliui žmonių, kurie padėjo mums parengti projektus, suteikė daug konsultacijų juos rašant. Be to, didžiuojamės, kad pradėjome skleisti blaivybės idėją. Josvainių – Mažosios Lietuvos kultūros sostinės renginiai buvo be alkoholio, ir, mūsų manymu, tokia idėja labai pasiteisino“, – kalbėjo bendruomenės centro pirmininkė.

Tapo krikštatėviais

Be to, Josvainių bendruomenės centro nariai noriai padėjo šalimais gyvuojančio Angirių kaimo bendruomenės centro įsikūrimui. „Angirių kraštiečių šventės metu pasiūliau jiems patiems įkurti savo bendruomenės centrą. Angiriečiai idėją noriai priėmė ir štai, šiais metais jie atšventė savo centro vienerių metų gimtadienį“, – pasakojo D. Raudeliūnienė.

Paklausta apie ateities planus, moteris šyptelėjo – šiuo metu didelių, ambicingų planų nepuoselėjama, norima kuo labiau sutelkti čia gyvenančią bendruomenę. „Tik būdami kartu galime ir darbus lengviau nudirbti, ir gyventi smagiau bei geriau. Sieksime, kad Josvainių gyventojai būtų dar labiau bendruomeniški“, – išreiškė viltį ne vienerius metus Josvainių bendruomenės centrui vadovaujanti D. Raudeliūnienė.

Padaryti darbus padėjo tikėjimas

Tiesa, D. Raudeliūnienė bendruomenės centro pirmininkė buvo ne visada – kurį laiką šias pareigas užėmė ir kita bendruomenės narė O. Jačunskienė. Pasak jos, penkiolika metų nė kiek neprailgo, tačiau keli dalykai visą tą laiką O. Jačunskienę ypatingai džiugino: tai visų draugystė bei bendrystė.

„Taip, visi šie metai buvo labai prasmingi, įdomūs, turiningi, džiugu, kad susitelkė žmonių, kurie nori būti kartu, veikti, kažką daryti Josvainiams ir sau, grupė. Visa tai kelia mūsų miestelio mikroklimatą į aukštesnį, šiltesnį lygmenį, noriu tikėti, kad tai prisideda ir prie Lietuvos gerovės. Pačioje veiklos pradžioje, tik susibūrę, mes tvirtai tikėjome, kad padarysime miestelio labui labai daug. Galbūt dėl to, kad tikėjome, tiek daug ir pavyko padaryti. Dabar Josvainiai labai pagražėjo, džiugina išgražėjusi aikštė, o aš asmeniškai labai džiaugiuosi, kad pavyko išviešinti tarpukario šviesuolio Vlado Balsio atminimą“, – teigė josvainiškė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.