Josvainiuose veikiantį žirgyną „MG Horses“ rinkosi žirgų mylėtojai. Čia pirmą kartą žirgyno istorijoje vyko atviri Baltijos hanoverių veislės kumeliukų vertinimai – šou.


Renginio metu teisėjai pagal griežtus kriterijus vertino 2018 – 2019 metų gimimo Josvainių žirgyno augintinius, o susirinkę žiūrovai galėjo pasigėrėti žirgų pasirodymais manieže.

Išrinktas geriausias eržiliukas ir kumelaitė

Prieš metus veiklą stipriai suintensyvinęs Josvainių žirgynas „MG Horses“ šiuo metu vietoje pirmiau turėtos aštuoniasdešimties žirgų bandos sumažėjo iki 33 žirgų. Didžioji dalis jų buvo parduota, pasilikti tik patys perspektyviausi gyvūnai, kurių dalis yra kasdien treniruojami ir ruošiami sportui.

„Pas mus veikia jojimo mokykla, tačiau galima atvažiuoti ne tik pasimokyti joti, bet ir turiningai praleisti pusdienį. Patiems mažiausiems jodinėjimui yra skirtas ponis“, – kalbėjo Marius Grūdė, žirgyno savininkas.

Geriausia „MG Horses“ žirgyno Baltijos hanoverių veislės kumelaite išrinkta Kalista MG.

Šiame žirgyne žirgai taip pat ir veisiami, tad turimas prieauglis praėjusį šeštadienį buvo vertinamas Baltijos hanoverių veislės žirgų augintojų asociacijos atstovų bei vertintojų. Geriausiai pasirodė du žirgyno augintiniai: geriausia kumelaite „MG Horses“ bazėje išrinkta Kalista MG, o geriausiu eržiliuku – Escudo MG.

Prieš metus veiklą stipriai suintensyvinęs Josvainių žirgynas „MG Horses“ šiuo metu pirmiau turėtos aštuoniasdešimties žirgų bandos sumažėjo iki 33 žirgų. Didžioji dalis jų buvo parduota, pasilikti tik patys perspektyviausi gyvūnai, kurių dalis yra kasdien treniruojami ir ruošiami sportui.

Baltijos hanoverių veislės žirgas, anot M. Grūdės, turi pasižymėti geru charakteriu, turi greitai apsiprasti aplinkoje. Šios veislės žirgai tinkami tiek išjodinėjimui, tiek ir konkūrui (šuolių per kliūtis rungčiai).

Pasiruošimas vertinimui truko ne vieną dieną – žirgyno raitelės ne vieną dieną šukavo pasirodymui skirtus žirgus, daug laiko užėmė ir karčių pynimas specialiomis kasytėmis.

„Prausėme, blizginome, šukavome, lakavome kanopas visiems vienuolikai kumeliukų, be to, ruošėme ir tris jų mamas. Tad darbo tikrai buvo užtektinai“, – pasakojo viena žirgyno raitelių Aušra Knizelienė.


Planuose – geriausių veislės atstovų rinkimai

„Tokie vertinimai padeda mums, žirgų augintojams išsiaiškinti, ką mes galime pasilikti sau selekcijai (geriausius veislės atstovus), o ką galime parduoti. Yra vertinami žirgo judesys, eksterjeras, jo charakteris, kaip kumeliukas elgiasi naujoje aplinkoje. Buvo įvertinti vienuolika mūsų žirgyne užaugintų kumeliukų“, – sakė žirgų augintojas M. Grūdė.

Šiuo metu Josvainiuose auga ir itin perspektyvūs, garsių ir kilmingų eržilų kumeliukai, kurie atsivežti iš Vokietijos ir yra skirti pratęsti giminę, veislei įlieti naujo kraujo. Būtent vieno šio eržilo palikuonis – Escudo MG – ir buvo išrinktas geriausiu „MG Horses“ kumeliuku.

Iš viso tokie Baltijos hanoverių kumeliukų vertinimai vyko keturiuose Lietuvos žirgynuose, kuriuose auginami ir veisiami būtent šios veislės žirgai: Šniūraičiuose, Ziniūnuose, Seirijuose ir Josvainiuose. Vėliau planuose numatoma iš visų, šiuose ūkiuose išrinktų geriausių kumeliukų išrinkti pačius geriausius šios veislės atstovus Lietuvoje.


Bendrauja su Josvainių bendruomene

Pasak Irmos Grūdės, žirgyno bendrasavininkės, iš vakarų pasaulio į Lietuvą ateina mada pirkti žirgą savo šeimos pramogoms. „Lietuvoje tai pamažu ateina į madą. Mūsų Josvainių žirgynas per visą gyvavimo istoriją į užsienį yra pardavęs ne vieną žirgą – jie iškeliavo į Europą, Skandinaviją, keli net į Jungtines Amerikos Valstijas. Savo žirgais tikrai didžiuojamės“, – kalbėjo I. Grūdė.

Žirgynas ne tik užsiima žirgų auginimu bei sportu, bet ir aktyviai įsilieja į Josvainių bendruomenės veiklą. „Norime, kad ne tik josvainiškiai, bet ir visas rajonas sužinotų, kad M. Grūdės žirgynas gyvuoja. Mes ūkį paveldėjome prieš metus, kai netekome savo mylimo uošvio Vilhelmo Grūdės.

Dabar mes esame ta karta, kuri truputį kitaip žiūri į žirgų auginimo galimybes. Taip pat turime ir daug planų – kadangi teritorijoje yra daug nebaigtų statyti pastatų, tikimės pasistatyti maniežą, įsirengti balninę, persirengimo kambarį, dušą. Tikimės čia padaryti sporto centrą, į kurį būtų malonu atvažiuoti netgi su nakvyne“, – apie ateities planus optimistiškai šnekėjo I. Grūdė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.