Kai pastaruoju metu šalyje vis fiksuojami nauji COVID-19 atvejai senelių globos ir slaugos namuose, o šioms įstaigoms skiriamas padidintas dėmesys, panašu, kad Josvainių socialinio ir ugdymo centro direktorei Erikai Markovai tai nė motais. Socialinės įstaigos vadovė vakar, balandžio 28-osios rytą, maždaug 9 val., be vienkartinės kaukės ir pirštinių, nesilaikydama saugaus atstumo kalbėjo su kita moterimi, kuri taip pat buvo be apsaugos priemonių


Į klausimus, kodėl senjorų globos įstaigos vadovė nesilaiko karantino reikalavimų, taip nesirūpindama ne  tik savo, bet ir įstaigos gyventojų sveikata,  E. Markova lakoniškai atsakė:

„Savo poelgį vertina blogai. Apsaugines priemones privalo dėvėti, o ir įstaiga tuo aprūpinta. Taip, ji jaučia atsakomybę prieš senjorus ir jų artimuosius.“

Josvainių socialinio ir ugdymo centre gyvena  37 senjorai, kuriais rūpinasi 26 darbuotojai.

Pati E. Markova pripažino, kad įstaigos darbuotojai aprūpinti visomis būtiniausiomis apsaugos priemonėmis: vienkartinėmis kaukėmis, pirštinėmis, chalatais. Visi į Josvainių socialinio ir ugdymo centrą iš ligoninės gyventi atvykstantys senjorai yra patikrinami dėl koronaviruso. Nuo balandžio 30 dienos dėl COVID-19 pradėti tirti ir visi čia dirbantys žmonės.

Nuo kovo 16 dienos draudžiamas šios įstaigos lankymas. Ir nors darbuotojai gali keliauti po šalį, tačiau turi laikytis griežtų apribojimų ir reikalavimų karantino metu.