Po didingais Josvainių Visų Šventųjų bažnyčios skliautais rugsėjo 18 dieną paminėtas šios šventovės 100 metų konsekracijos (iškilmingo bažnyčios pašventinimo) jubiliejus bei suteiktas Sutvirtinimo sakramentas parapijos tikintiesiems.

Sujungia su protėviais

Pasak šv. Mišias aukojusio Kauno arkivyskupo Liongino Virbalo, ši sukaktis suteikia progą pajusti ryšį su protėviais, kurie statė šią bažnyčią, joje meldėsi, bei suprasti, kaip esame vieni su kitais susiję.

„Ši bažnyčia – tai Josvainių veidas. Tačiau bažnyčios nėra vien regimi pastatai ir ne tik materialusis paveldas. Pirmiausiai tai vieta, kur skelbiama Evangelija. (…) Tai mūsų visų namai, nes tai ypatinga vieta, kurioje mes renkamės melstis ir būti su Dievu. Todėl linkiu džiaugtis ir puoselėti tai, kuo tikėdami jūsų protėviai statė šią bažnyčią“, – Josvainių parapijos tikintiesiems linkėjo svečias.

Šv. Mišių metu arkivyskupas suteikė Sutvirtinimo sakramentą beveik trims dešimtims šio krašto jaunuolių ir suaugusiųjų.

Pasak Josvainių Visų Šventųjų bažnyčios klebono – kun. Edvino Rimavičiaus, bažnyčios konsekracijos 100-ųjų metinių progai pagaminta atminimo lenta, kuri pašventinta po šv. Mišių.

Koregavo pandemija

Pasak klebono – kun. E. Rimavičiaus, jubiliejų planuota minėti birželį, nes bažnyčios konsekracija įvyko 1920 m. birželio 7 d. Bažnyčią konsekravo vyskupas Pranciškus Karevičius, buvo įdėtos šv. Kosto ir Adaukto kankinių relikvijos. Bažnyčiai suteiktas Visų Šventųjų titulas. Tačiau pasirengimą ir šventę sustabdė karantinas, tad minėjimas nusikėlė į rugsėjį.

Suprantama, kad karantino metu parapija prarado daug lėšų. Vis tik šiais metais bažnyčioje atliekami elektros instaliacijos įrengimo darbai, rugpjūtį naujomis spalvomis sutvisko lauke stovinčios Švč. Mergelės Marijos ir Jėzaus Kristaus skulptūros (statytos 1910 ir 1933 m.). „Turime jau medžiagas ir bažnyčios bokšto, kuriam audros metu buvo nuplėštas gabalas skardos, remontui. Kitais metais planuojame bokštą sutvarkyti, tačiau reikia surinkti lėšų remonto darbams apmokėti. Kitą bokštą esame prieš keletą metų sutvarkę“, – paklausus apie kasdieninius rūpesčius, pasakojo klebonas.

Vertingas sakralinis paveldas

Josvainiuose krikščioniškosios vertybės maldos namuose skleidžiamos beveik penkis šimtmečius. Kauno arkivyskupijos internetinėje svetainėje minima, kad medinė bažnyčia miestelyje pastatyta dar 1590 m. 1898 metais medinė bažnyčia buvo nugriauta. Naujoji mūrinė, neogotikinė bažnyčia pradėta statyti 1899 m. pagal architekto Florijono Vyganovskio projektą, užbaigta 1907 m. Bažnyčios konsekracija įvyko 1920 m.

Josvainių Visų Šventųjų bažnyčia apibūdinama kaip neogotikinė, kryžminio plano, dvibokštė, vidus – trijų navų, atskirtų pilioriais. Sakralinė vertybė – Švč. Mergelės Marijos paveikslas su metalo apkaustu, tapytas XVIII a.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.