Joninės atšvęstos! Tačiau šiemet Kėdainių mieste jos buvo kitokios – tylesnės, ramesnės ir kuklesnės, nei įprastai. Kėdainių pamėgta vasarvidžio šventė truko dvi dienas – antradienį vyko lietuvių kultūros festivalis „Pap Art Is“, trečiadienį – „Čiulba lakštingėlė ant Švento Jono“.


Dėl koronaviruso pasikeitus renginių organizavimo tvarkai, ankstesniais metais džiuginusi turtinga kelių dienų šventinė kultūrinė programa ir dviejų festivalių programos šįkart gražiai sugulė į vieną tradicijų ir muzikos pynę. Laikantis naujų reikalavimų apsiribota tik koncertais ir minimaliu liaudiškų tradicijų priminimu. Nepaisant to, šventėje žiūrovų tikrai netrūko.

Birželio 23-osios vakarą Didžiosios Rinkos aikštėje tradicijas ir dabartį jungiančio lietuvių kultūros festivalio „PapArtIs“ pirmąją dalį „Papartis arti širdies“ pradėjo atlikėjai Andrius Apšega, Sandra Lebrikaitė ir Beata Vingraitė, atlikdami lietuvių autorių ir liaudies muziką.

Po to žiūrovus lietuvių liaudies kūriniais džiugino kraštietis birbynininkas Algirdas Jedemskij ir kanklininkė Aistė Bružaitė. Melodingus romansus dovanojo kapela „Bičiuliai“. Senąsias lietuvių tradicijas ir liaudies žaidimus priminė folkloro ansamblis „Jorija“, smagiai trypė liaudies šokių grupė „Volungė“. 

Tiems, kad buvo nusibodę sėdint dainuoti, linguoti ir ploti, galėjo pasimėgauti pasivaikščiojimu Nevėžio krantine, kur veikė kaunietės Jūratės Vilkelės paroda „Prisilietimas prie gamtos“.

Joninių išvakarės, kaip ir dera, baigėsi vainikų plukdymu. Pirmą kartą kėdainiečiai gėrėjosi kaip iš vytinės „Vėtra“ paleidžiami plaukti margaspalviai vainikai.

Birželio 24 d. Didžiosios Rinkos aikštėje šurmuliuoja „Čiulba lakstingėlė ant Švento Jono“. Čia žiūrovus linksmina populiarioji liaudiškos muzikos kapela „Vilainiai“ (Kėdainiai) ir svečiai – „Zyplių dvaro kapela“ iš Šakių.

2018 metais įvyko pirmasis festivalis „Pap Art Is“.

Festivalio pavadinimui pasirinktas Joninių simbolis – papartis. Jame užšifruota festivalio idėja ir turinys: Pap – paprastas, bet neprastas, Art – menas, Is – reiškia vyksta čia ir dabar.

[ngg src=“galleries“ ids=“34″ display=“basic_imagebrowser“]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.