Krašto laukuose javus kuliantys kombainai traukia akį. Ūkinė technika dirba nuo ryto iki vėlaus vakaro, mat ūkininkai skuba nuimti derlių bei nugabenti jį į sandėlius.

Jonas Talmantas teigia, kad šiųmetis grūdų derlius dėl permainingų orų bus menkesnis.

Jau dabar aišku, kad šie metai nepasižymės dideliu derlingumu. Nors, pasak krašto ūkininko Jono Talmanto, būsimą pelną jis skaičiuosiąs tik sulaukęs atsiskaitymų už parduotas prekes.
Įsivyravus geriems orams, dažnas ūkininkas darbus pradeda anksti ryte ir dirba iki pat vėlumos, kartais net iki 2 valandos nakties.

„Nakties darbas būtinas, norint nupjauti be nuostolių“, – pasakojo ūkininkas. Vis dėlto J. Talmantas pažymėjo, kad iš anksto žinojęs, jog šiųmetis vienos iš jo auginamos javų kultūros – kviečių – derlius bus mažesnis, palyginus su pernai metais. Didžiausia to priežastis – nepalankios oro sąlygos.

„Jau iš anksto buvau suplanavęs, kad tonos, pusantros, kviečių derlius 1–1,5 t/ha bus mažesnis nei pernai metais. Dabar kuliam 6–6,5 t/ha, o gerais metais kuldavom net iki 8,5 t/ha. Žinoma, savo padarė ir užklupusi ankstyva sausra. Nors iš pat pradžių ir džiaugiamės ankstyvu pavasariu, bet jis buvo šaltas, todėl augalams nepalankus. Vėliau pagausėjo drėgmės. Tad kviečių kūlimas yra gana sudėtingas, mat vieni grūdai yra sausi, kiti – šlapi. Dabar baigiame kulti ankstyvus ADA veislės kviečius. Džiaugiuosi šiuo pasirinkimu, nes kitų, vėlyvesnių, veislių kviečius kulti dar per anksti – reikia laukti bent kelias savaites“, – pastarųjų dienų ūkio aktualijas apžvelgė J. Talmantas.

Ūkyje auginti rapsai jau nukulti, netrukus ateis ir žirnių eilė.
Pasak pašnekovo, supirkimo kainos, palyginti su praėjusiais metais, per daug nesikeitė – paaugo vos keliais eurais.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.