Konferencijoje pranešimus skaitė ir pradinukai, ir vyresnėliai, ir pedagogai.

Konferencijoje pranešimus skaitė ir pradinukai, ir vyresnėliai, ir pedagogai.

Kėdainių Ryto pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė, jau šešioliktoji respublikinė moksleivių ir mokytojų konferencija „Gamta ir mes“.

Joje dalyvavo gausybė pranešėjų – mokinių ir mokytojų – iš visos Lietuvos: Jonavos, Kauno, Raseinų, Panevėžio, Šiaulių, Jurbarko, Visagino, Kupiškio rajonų. Pasak Albino Stankevičiaus, mokyklos direktoriaus, organizuojant pirmąją konferenciją niekas tikrai nesitikėjo, kad ji taps tokia populiari bei sutrauks dalyvius iš visos respublikos.

Dalyvių gausa džiaugėsi ir Ryto pagrindinės mokyklos geografijos mokytoja ekspertė Laima Railienė.

„Kasmet sulaukiame vis daugiau dalyvių. Ir

Mokytoja ekspertė L. Railienė džiaugėsi Ryto mokyklos mokinių svariu indėliu, organizuojant konferenciją.

Mokytoja ekspertė L. Railienė džiaugėsi Ryto mokyklos mokinių svariu indėliu, organizuojant konferenciją.

mokiniams, ir mokytojams tai – didelė šventė, bet kartu ir darbas. Mūsų organizuojama konferencija yra populiari, nes apie gamtą šnekėti yra svarbu ir aktualu. Gamtoje yra daug klaustukų, neatskleistų paslapčių, todėl juos, kiek įmanoma ir galima, reikėtų išsiaiškinti, patyrinėti, pasidomėti“, – sakė mokytoja ekspertė.

Konferencijoje mokiniai ir mokytojai skaitė pranešimus aplinkosaugos, šeimos genealogijos, botanikos ir kitomis įdomiomis ir aktualiomis temomis.

„Būta pranešimų, kurie gali būti rimta paraiška į tolimesnius, rimtesnius mokslinius tyrinėjimus. Kai kurie pranešimai jau buvo pristatyti jaunųjų mokslininkų konkursuose – mokiniai atvažiuoja, pristato šiuos pranešimus ir pas mus“, -sakė pašnekovė.

Nuošalyje neliko ir Ryto pagrindinės mokyklos mokiniai – jie su dideliu entuziazmu padėjo konferenciją organizuoti, mielai kuravo sekcijas. „Puikiai sutardami dirbo ir didelis, ir mažas. Mūsų mokyklos auklėtiniai patys vedė užsiėmimus sekcijose“, – aktyviais auklėtiniais džiaugėsi L. Railienė.

Pranešimą apie žemės kraštovaizdžius skaitė R. Šalna.

Pranešimą apie žemės kraštovaizdžius skaitė R. Šalna.

Į Ryto mokyklą svečio teisėmis buvo atvykęs ir Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas Rytas Šalna. Jis susirinkusiems perskaitė pranešimą apie žemės kraštovaizdžius. Prieš paskaitą, svečias juokavo. „Retai kada vienoje vietoje iš karto būna trys „rytai“: mano vardas Rytas, visi susitikome iš ryto ir esu jūsų, mieli kėdainiečiai, „Ryto“ pagrindinėje mokykloje“, – juokavo R. Šalna.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.