Šėtos gimnazijoje svečiavosi kelios dešimtys jaunųjų šaulių, kurie tobulino savo įgūdžius ir siekė aukštesnės šauliškos pakopos stovykloje „Suopis 2“. Apie penkiasdešimt patriotiškai ir pilietiškai nusiteikusių jaunuolių iš Kauno regiono intensyviai mokėsi, dalyvavo žygiuose, bendravo su kitais, vyresniais šauliais bei kariūnais ir sėmėsi iš jų patirties.

Stovykloje dalyvavo ir mūsų krašto jaunieji šauliukai, kuriems tokie susitikimai su autoritetais naudingi ne tik pritaikant teorines žinias, bet patiems stiprėjant kaip asmenybėms. Labai dažnai po tokių stovyklų užsimezga ir gražios tarpusavio draugystės.

Pratybos vyko devynias valandas

„Šioje stovykloje susirinko 2-osios rinktinės jaunieji šauliai, kurie siekia gauti, pasitvirtinti aukštesnę, 3-ąją pakopą. Tai – penkių dienų stovykla, kuri yra praktinio pobūdžio. Vaikams yra suteikiama teorinių žinių, o vėliau visa tai įgyvendinama praktiškai su instruktorių pagalba“, – kalbėjo Vytauto Didžiojo 2-osios rinktinės vado pavaduotojas Vydas Verbilis.

Svečiuose pas šaulius atvykę kariūnai pasakojo apie savo veiklą Lietuvoje bei misijas užsienio valstybėse.

Norintieji gauti trečiąją pakopą jaunuoliai turi mokėti elgtis su radijo ryšiu, orientuotis karo topografijoje, išmanyti žygio taktiką. „Jaunuoliai turi mokėti išgyventi miške, orientuotis jame, planuoti savo poilsį ir užduočių vykdymą. Taip pat svarbu ugdyti ir jaunuolių lyderių savybes“, – kalbėjo šaulys.

Stovyklos metu jaunieji šauliai turėjo daug fizinių pratybų: ėjo 15 kilometrų ilgio žygį susipažinimui su teritorija, taip pat vyko neplanuoti naktiniai aliarmai. „Paskutinę stovyklos dieną jaunieji šauliai turėjo atlikti paskutinę užduotį, kuri truko devynias valandas. Jie patys savarankiškai turėjo įveikti apie 20 kilometrų, išžvalgyti teritorijas pagal tam tikrą planą“, – kalbėjo šaulys.

Viešėjo Prancūzijos legionierius

Jaunieji šauliai ne tik mokėsi teorinių žinių, įgyvendino jas praktiškai, bet ir susitiko su vietos bendruomene, taip pat Karo akademijos kariūnais, kurie pasakojo apie savo patriotiškumą, meilę tėvynei. Pas jaunuosius šauliukus atvyko ir profesionalių karių. Vienas tokių – Prancūzijos legione net aštuoniolika metų tarnavęs karys Vaidotas Zinkevičius, šiuo metu priklausantis ir Šaulių sąjungai.

„Įdomiausia vieta, kurioje teko tarnauti – Pietų Amerikos džiunglės, kuriose dirbau išgyvenimo instruktoriumi. Taip pat pusmetį teko tarnauti tuometėje Jugoslavijoje, dalyvauti koviniuose veiksmuose. Vaikams visada įdomiausia sužinoti apie gamtą, apie išgyvenimą joje. Patekus į ekstremalią situaciją, patekus į kovinius veiksmus kad ir tose pačiose džiunglėse, žmogui labai svarbu išlaikyti savo žmogiškumo lygį, nenusiristi žemyn. Be to, mokėkime džiaugtis savo gyvenimu – pas mus nėra karo, esame sveiki, pavalgę. Vertinkime tai, ką turime“, – šypsojosi karys.

Šėtoje – jaunųjų šaulių koncentracija

Šėta stovyklai pasirinkta neatsitiktinai – šiame miestelyje, gimnazijoje, jau trečius metus veikia jaunųjų šaulių būrelis, kuriam vadovauja Elona Nagevičienė. Šėtos bei Kėdainių jaunųjų šaulių būrelio vaikai vykdė pirmos pakopos testus – pradedančiųjų. E. Nagevičienė džiaugėsi, kad jaunųjų šaulių būrelio veikla plečiasi ir jai pavyko atidaryti naują būrelį gretimuose Pagiriuose.

„Vaikų Šėtos būrelyje šiuo metu yra 40, visai neseniai skyrių atidariau ir Pagiriuose – ten šiuo metu yra aštuoni vaikai. Vaikai, laikydami pirmos pakopos testus, atliko šaudymo, rikiuotės testus, statė palapinę, atliko teorines užduotis“, – pasakojo būrelio vadė ir pridūrė, kad tokie susitikimai su kariūnais, vyresniais šauliais yra labai laukiami.

Panašios naujienos