Šią savaitę jau paskelbti 2018 m. karo prievolininkų sąrašai, kuriuos gali­ma rasti interneto svetainėje https://sauktiniai.kam.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės yra nurodytas ir tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu.

Į Lietuvos kariuomenę šaukiami tarnauti ir kėdainiečiai, tačiau jau yra 33 jaunuoliai, kurie savanoriškai pareiškė norą tarnauti Lietuvos kariuomenėje.

Datą gali perkelti

Kauno karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kėdainių poskyrio viršininkas viršila Kęstutis Patackas sakė, kad šauktiniai gali savo tarnybos laiką ir nusikelti, tačiau tam turi būti pateiktas argumentuotas prašymas.

„Jei yra kokių nors problemų, esantieji sąrašuose gali rašyti argumentuotus prašymus dėl tarnybos atidėjimo. Jie turi būti pagrįsti dokumentais, o prašymą turi pasirašyti pats karo prievolininkas arba jo įgaliotas asmuo. Vėliau komisija spręs, ar atidėti tarnybą. Beje, tie, kurie tikrina savo pavardes sąrašuose, būtinai turi rašyti lietuviškomis raidėmis, mat pernai metais būta atvejų, kai pavardės buvo rašomos nelietuviškomis raidėmis ir todėl savęs sąrašuose asmenys nerasdavo. Sąrašuose prie pavardės yra parašyta data, kada jaunuolis turi pas mus atvykti. Anksčiau atvykti gali, bet vėliau – ne. Žinoma, būna visokių situacijų, tad jaunuolis gali mums pasiskambinti ir mes galime datą perkelti“, – sakė K. Patackas.

Šiam poskyriui priklauso Kėdainių bei Jonavos rajonai, tad šiemet į sąrašus pateko 956 šauktiniai iš šių rajonų. Toks skaičius jaunuolių turi atvykti prisistatyti į Kėdainių poskyrį. Be to, šiais metais šauktinių skaičius yra didesnis, tad prognozuojama, kad savanorių neužteks ir teks imti jaunuolius iš sudarytųjų sąrašų.

K. Patackas sakė, kad nemaža dalis savanorių ir toliau lieka tarnauti pasirinkę profesinę kario tarnybą. „Tai išties perspektyvi darbo vieta“, – pažymėjo viršila.

Per 27 tūkst. jaunuolių

Į 2018 metų karo prievolininkų (šauktinių) sąrašus iš viso yra įtraukti 27 633 jaunuoliai, kuriems 19–26 m. (įskaitytinai). Iš jų į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose bus pašaukti 3864 karo prievolininkai.

Pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintą 2018 m. metinį šaukimo planą nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą atliks daugiau nei 20 kariuomenės dalinių. Dalis karių tarnybą pradės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kur per pirmuosius du tarnybos mėnesius išeis bazinį karinį rengimą, o likusius septynis mėnesius tarnaus priskirtame dalinyje ir atliks kolektyvinį rengimą.

Tarnybą pradės nuo kovo

Pirmieji 2018 m. šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą pradės kovo viduryje, paskutinieji – gruodžio pabaigoje. Spalį bus didžiausia šaukimo banga, per kurią į įvairius dalinius atvyks per 1,5 tūkst. karių.

2017 metais įsigaliojus Karo prievolės įstatymo pasikeitimams, į sąrašus galėjo patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki sąrašų sudarymo bus pateikę prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, tačiau jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės – tarnybos vietos ir laiko pasirinkimo galimybė bei didesnės socialinės garantijos.

Užtikrins tinkamą pasirengimą ginti

Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba primena, kad sudarius ir paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į juos nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau gali teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas. Pirmumo prašymus galės teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą LR Seimas atnaujino 2015 m. pavasarį. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes. Sugrąžinus šauktinių tarnybą taip pat siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę.

Informacija

Į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebus siunčiami. Visa karo prievolininkui aktuali informacija pateikta internete adresu www.karys.lt. Ją taip pat karo prievolininkai galės sužinoti paskambinę nemokamu telefonu 8 800 12340, atvykę arba paskambinę į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius http://karys.lt/kontaktai.html .   Karo prievolininkams už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.