Praėjusią savaitę paskelbti 2019 m. karo prievolininkų sąrašai. Šauktiniais tapo ir jauni kėdainiečiai vyrai, nuo 19 iki 26 metų imtinai. Nors sąrašai paskelbti vos prieš mažiau nei savaitę, tačiau jau atsirado kelios dešimtys kėdainiečių, pasiryžusių savo noru tarnauti kariuomenėje. Jų tarpe – ir viena mergina.

Pageidauja arčiau namų

Pasak Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Kėdainių poskyrio viršininko viršilos Kęstučio Patacko, šauktinių sąrašuose yra 1062 jaunuolių, gyvenančių Kėdainių ir Jonavos rajonų poskyrių (kurie yra apjungti bendrai) teritorijoje, pavardės.

Pirmasis savanorių bei šauktinių vežimas į tarnybos pradžią vyks kovo 25-ąją. Jaunuoliai tarnaus Kaune, Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos batalione. Didžioji dauguma nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių asmenų (savanorių) tą pageidauja atlikti netoli savo namų – Jonavos, Kauno rajonuose.

„Matome sujudimą, susidomėjimą – kasdien sulaukiame karo prievolininkų skambučių, vizitų. Iš tiesų, jokio skirtumo, kada jaunuolis pradeda privalomąją pradinę karo tarnybą. Jei asmuo nori ją pradėti kuo greičiau, renkasi išvykti jau kovo mėnesį. Tačiau labai daug jaunuolių į tarnybą išvyksta antroje metų pusėje: tokių tarpe labai daug abiturientų“, – sakė K. Patackas.

Praėjusiais metais iš Kėdainių ir Jonavos rajonų į įvairius kariuomenės dalinius išvyko 160 asmenų.

Už prievolių nevykdymą – baudos

Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės bus nurodytas tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu. Šaukiamųjų sąrašai bus atnaujinami kiekvienos savaitės pirmadienį, praneša Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas.

Į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebus siunčiami. Visa karo prievolininkui aktuali informacija pateikta internete adresu www.karys.lt. Ją taip pat karo prievolininkai galės sužinoti paskambinę nemokamu telefonu 8 800 12340, atvykę arba paskambinę į regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius www.karys.lt/bendraukime/musu-kontaktai/14.

Karo prievolininkams už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

Metų pabaigoje – didžiausia šaukimo banga

Į 2019 metų karo prievolininkų (šauktinių) sąrašus įtraukti 31 068 jaunuoliai, kuriems yra 19–26 metai (įskaitytinai). Iš jų į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose bus pašaukti 3 827 karo prievolininkai.

Pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintą 2019 m. metinį šaukimo planą nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą atliks daugiau nei 20 kariuomenės dalinių. Dalis karių tarnybą pradės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kur per pirmuosius du tarnybos mėnesius išeis bazinį karinį rengimą, o likusius septynis mėnesius tarnaus priskirtame dalinyje ir atliks kolektyvinį rengimą.

Pirmieji 2019 m. šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą pradės kovo viduryje, paskutinieji – gruodžio pabaigoje. Spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais bus didžiausia šaukimo banga, per kurią į įvairius dalinius atvyks daugiau nei 2 tūkst. karių.

Gauna daugiau išmokų

Pagal Karo prievolės įstatymą, į sąrašus galėjo patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki sąrašų sudarymo bus pateikę prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, tačiau jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės – tarnybos vietos ir laiko pasirinkimo galimybė bei didesnės socialinės garantijos.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba primena, kad sudarius ir paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į juos nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau gali teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

Jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas. Pirmumo prašymus galės teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Seimas atnaujino 2015 m. pavasarį.

Šauktinių sąrašai pateikti interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.