Net penkios mūsų kraštiečių poros vestuves surengė ypatingą dieną – 2022 02 22, antradienį. Toks dvejetukų derinys įsimylėjusiųjų poras paskatino apsikeisti santuokos įžadais ir surengti gražiausią savo gyvenimo šventę.

Kad tokios datos su pasikartojančiais skaičiais it medus vilioja romantiškai nusiteikusius žmones, patvirtina ir Kėdainių rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėja Gaiva Petrauskienė.

„Jaunavedžiai mėgsta išskirtines datas, tačiau ne visi skaičių deriniai sulaukia dėmesio. Pavyzdžiui, vasario antrosios nepasirinko nė viena pora. Šiemet kažkodėl neturėjome vestuvių ir Valentino dieną, nors iki tol ši diena buvo porų mėgstama.

Apskritai, žvelgiant į daugumos metų statistiką, populiariausia tuoktis rugpjūtį ir liepą. Intensyvesnis vestuvių sezonas prasideda nuo gegužės. Tačiau tuokiamasi ne vien šiltuoju metų laiku. Štai gruodžio 31-ąją aukso žiedus sumainė net 9 poros.

„Susituokėm po 27-erių metų. Už lango tokie vėjai, o širdyje taip šilta ir gera“, – gražiomis vestuvių akimirkomis dalijosi L. ir J. Vargonai.

Kadaise jaunavedžiai vestuves keldavo savaitgaliais – penktadienį arba šeštadienį, o dabar nemažai porų atvyksta susituokti ir savaitės pradžioje. Vienus atlydi gausus pulkas artimųjų ir draugų, kiti – tik su dviem liudininkais. Beje, kai kuriais pandemijos laikotarpiais tik taip ir buvo leidžiama“, – sakė Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėja.

Nuotaikas truputį temdo veido kaukės

G. Petrauskienės teigimu, jaunavedžiai nori prisiminimui turėti gražių nuotraukų, tad iki šiol tebeklausia, ar būtina dėvėti apsaugines veido kaukes. Dabar ceremonijoje leidžiama dalyvauti tik su medicininėmis kaukėmis, o jas galima nusiimti vos akimirkai, kuomet jaunavedžiai, juos paskelbus vyru ir žmona, pasveikina vienas kitą bučiniu.

Dabar ceremonijoje leidžiama dalyvauti tik su medicininėmis kaukėmis, o jas galima nusiimti vos akimirkai, kuomet jaunavedžiai, juos paskelbus vyru ir žmona, pasveikina vienas kitą bučiniu.

Kol nebuvo griežtai reikalaujama dėvėti tik medicinines kaukes, jaunikiai dažnokai atvykdavo su prie kostiumo spalvos priderintomis kaukėmis, o jaunosios kartais būdavo pasipuošusios nėriniuotomis ar kuo nors inkrustuotomis veido kaukėmis.

„Jei į ceremoniją jaunieji arba jų svečiai atvyksta be kaukių – būna kur nors jas palikę ar išvis pamiršę, neliepiame bėgti iki vaistinės ar automobilio, kaukes duodame mes“, – sako G. Petrauskienė.

Skaičių magija veikia stebuklingai

Nors 2022 metų vasario 22-ąją planavo susituokti 7 kraštiečių poros, atvyko tik penkios. Magiškas skaičių derinys paskatino praverti metrikacijos skyriaus duris net ir tas poras, kurios gyvena kartu jau daug metų.

„Mes jau 27-erius metus esam kartu. Pasižiūrėjau, kad labai graži data, ir pakviečiau vyrą būti mano vyru, jis sutiko. Palinkėčiau, kad jis visada būtų toks, kaip dabar – labai jautrus, šiltas ir geras žmogus. Norėčiau, kad viskas mums sektųsi puikiai“, – meiliai žiūrėdama vyrui į akis kalbėjo Jurgita Vargonienė.

„Per tuoktuvių ceremoniją apėmė puikus, tiesiog nuostabus jausmas. Abiem mums palinkėčiau laimės ir santarvės“, – sakė Ligijus Vargonas, o žmona jį papildė: – „Širdis spurdėjo ir net balsas drebėjo, bet viduje labai gera. Už lango tokie vėjai, o širdyje kažkoks karštis, net nežinau, kaip apsakyti“.

Gera nuotaika tryško ir kita sutuoktinių pora

„Aš sugalvojau vestuvėms pasirinkti šią gražią datą. Bus lengviau prisiminti vestuvių datą, kita vertus, aš pats gimęs 08.08, dukrytė – 12.12, taigi, skaičių magija mūsų šeimoje tęsiasi“, – kalbėjo Irmantas Liaudanskas.

„Aš sugalvojau vestuvėms pasirinkti šią gražią datą. Bus lengviau prisiminti vestuvių datą, kita vertus, aš pats gimęs 08.08, dukrytė – 12.12, taigi, skaičių magija mūsų šeimoje tęsiasi“, – kalbėjo Irmantas Liaudanskas.

„Mes kartu jau penkerius metus. Artimieji, sužinoję, kokią datą pasirinkome, klausė, kodėl ne savaitgalį tuokiamės, bet labai nenustebo. Didelės šventės nerengiame, tiesiog šiandien susėsime prie simbolinio šventinių pietų stalo“, – po džiaugsmo ašarą išspaudusios iškilmingos vestuvių ceremonijos sakė Daiva Liaudanskienė.

„Magiški skaičių deriniai – mūsų gyvenime ne naujiena“, – sako ką tik aukso žiedus sumainę I. ir D. Liaudanskai. (L. Pranckevičiūtės nuotraukos)

Būtų buvusi dviguba šventė

Norą susituokti 2022 metų vasario 22-ąją buvo pareiškusios ir dar dvi poros. Ir tai galėjo būti dviguba šventė, kuri nedažnai pasitaiko, mat jaunikio sesuo būtų tekėjusi už jaunosios brolio.

Prašymus sutuokti šios poros buvo pateikusios prieš dvejus metus, tačiau gal dėl pandemijos ar kitokių priežasčių vestuvių datą vis vėlindavo. Deja, susituokti jos neatvyko ir šį kartą, bet ir pareiškimų neatsiėmė.

Vestuvių dar tikrai bus

Rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėjos G. Petrauskienės teigimu, šiemet jau pateikta nemažai prašymų sutuokti.

Kai kurios poros svarbiausią savo gyvenimo šventę pradeda planuoti prieš kelis mėnesius. Pavyzdžiui, vėliausia tuoktuvių data šiais metais yra numatyta rugsėjo 23-iąją. Po kelias jaunavedžių poras norėtų susituokti paskutinį liepos ar rupgpjūčio šeštadienį.

Panašios naujienos