Jaunojo kūrėjo Gyčio Sarapino parodą pristatė Dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė.

Jaunojo kūrėjo Gyčio Sarapino parodą pristatė Dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė.

Apsilankę Kėdainių viešojoje Mikalojaus Daukšos bibliotekoje, būtinai apžiūrėkite dvylikamečio kėdainiečio Gyčio Sarapino tapybos darbų parodą. Jaunuolio darbuose atsispindi savas požiūris į supančią aplinką, santykiai tarp žmonių.

Praėjusį penktadienį bibliotekos erdvėse atidaryta jau antroji personalinė „Ryto“ pagrindinės mokyklos šeštoko darbų paroda.

Įkvėpimo semiasi kasdienybėje

Berniukas įkvėpimo semtis mėgsta ne tik kasdienybėje, bet ir mėgstamuose lietuvių dailininko Simono Skrabulio tapybos darbuose, taip pat internete, žiūrėdamas kitų menininkų kūrinius. „Tapau dažnai. Mano darbuose atsispindi tai, ką matau aplink, ką tuo metu galvoju“, – sako G. Sarapinas. Berniuką piešimas ir kūryba lydi nuo pat darželio, tačiau pastaruosius trejus-ketverius metus jis šiai meno šakai skiria žymiai daugiau laiko ir dėmesio. „Pats pasiprašiau, kad tėvai leistų į Dailės mokyklą. Joje mokausi jau trejus metus“, – šypteli Gytis.

Puošia ir Prezidentūrą

Todėl ir parodos pristatymo metu apie berniuką ir jo kūrybą pasakojo Dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė bei šios mokyklos mokytoja Irina Dima. „Gytis labai gabus ir atsidavęs tapybai auklėtinis. Per pamokas jis visada susikaupęs, pasinėręs į kūrinį“, – sakė I. Dima. O V. Burbulienė pasidžiaugė, kad turi būtent jai kurtų ir Gyčio padovanotų tapybos darbų.

Dailės mokytoja Irina Dima apibūdina Gytį kaip stropų ir visada susikaupusį mokinį. Dešinėje ant sienos  kabo V. Burbulienei dovanotas Gyčio darbas.

Dailės mokytoja Irina Dima apibūdina Gytį kaip stropų ir visada susikaupusį mokinį. Dešinėje ant sienos kabo V. Burbulienei dovanotas Gyčio darbas.

Pats Gytis teigė turintis kelis mėgiamus paveikslus, į kuriuos žiūrėdamas, jei diena buvo nerami, atsipalaiduoja, greičiau užmiega. Be to, dalį savo paveikslų jaunasis kūrėjas yra pardavęs, nemažai – padovanojęs. Vienas berniuko kurtų darbų kabo netgi Prezidentūroje. „Vilniuje vyko Kalėdinė mugė, kurioje prekiavau savo darbais. Dalį jų nupirko labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ direktorė Aušra Stančikienė. Na, o vieną darbų padovanojau šalies prezidentei Daliai Grybauskaitei“, – nusišypso berniukas.

Kaip meditacija

Į parodos atidarymą atvyko ir berniuko tėveliai – Rasa ir Valentinas Sarapinai. Jie labai palaiko berniuko pomėgį, džiaugiasi jo užimtumu. „Gyčiui tapyba – tarsi savotiška meditacija, atsipalaidavimas. Būna ir taip, kad pažvelgusi į darbus galiu pasakyti, kaip mano sūnus jaučiasi“, – teigė R. Sarapinienė. Moteris patvirtina, kad jų namuose gausu tapybos darbų, juokauja, kad ir kojos nėra kur pastatyti, tačiau daliai darbų iškeliavus į biblioteką „pasidarė namuose tuščia, lyg ko trūktų“.

Meilė – svarbiausia

Gyčio tėveliai ypač didžiuojasi savo sūnumi ir jo pomėgiu kurti.

Gyčio tėveliai didžiuojasi savo sūnumi ir jo pomėgiu kurti.

Tiesa, Gyčio tėveliai pripažino, kad tapyba – brangus malonumas, dažai bei drobės kainuoja nemažus pinigus. Todėl už parduotus paveikslus gauti pinigai visada išleidžiami naujoms tapybai skirtoms priemonėms įsigyti.

Tačiau tapyba – ne vienintelis Gyčio pomėgis. Gabus berniukas ne tik gerai mokosi, bet ir kuria eilės bei labai skaniai gamina maistą bei serviruoja stalą.

Iš kur tiek gabumų ir talentų įvairiausioms veikloms? G. Sarapinas tiesiog šypteli ir atsako: „Tiesiog viską reikia daryti su meile“.

Panašios naujienos