Jau netrukus – kitą penktadienį, gruodžio 7-ąją – Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje bus įžiebta pagrindinė miesto eglė. Kartu su ja nušvis ir šventiškai papuoštas miestas. Šiais metais prie miesto pagrindinių erdvių puošimo yra kviečiami prisijungti ir bendruomenės nariai, įmonės bei organizacijos: tam jiems yra specialiai paskirta J. Basanavičiaus gatvės atkarpa (ties savivaldybės pastatu).

Čia bus sukurta šventinė Kalėdinių instaliacijų mini alėja. Norą jau spėjo pareikšti ne viena įstaiga bei organizacija.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Viačeslavo Čerenkovo, šių metų Kalėdinė miesto eglutė bus ne ką mažiau įspūdinga ir graži nei praėjusiais metais.
„Lėšos eglei savivaldybėje jau buvo suplanuotos iš anksto. Tam buvo skirta tokia pati suma kaip ir praėjusiais metais – beveik 10 tūkstančių eurų. Šiais metais eglutė vėlgi bus karkasinė (bus apkaišyta eglių šakomis) bei papuošta labai įdomiomis dekoracijomis – šviečiančiomis pusnimis. Bus sukurtas įspūdis, kad jos tarsi krenta nuo eglės. Prie eglės vėl bus pastatyta arka, kurioje kiekvienas norintis galės nusifotografuoti“, – kalbėjo pašnekovas. Jo žiniomis, eglė bus pradėta montuoti jau gruodžio 4-ąją.

Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Čerenkovas teigia, kad šiais metais kalėdinė miesto eglė bus ne mažiau įspūdinga nei pernai.

Kartu su eglute gruodžio 7-ąją bus įžiebtas ne tik Didžiosios Rinkos aikštės apšvietimas. Taip pat J. Basanavičiaus gatvėje bus įžiebta kalėdinė dekoracija „Radvilų sparnai“, Didžiojoje gatvėje švies žvaigždės-kometos. Apšvietimas ir kalėdinės dekoracijos liks iki sausio 8 dienos.

Be to, šiais metais prie miesto erdvių puošimo gali prisidėti ir visi norintys.

„Mūsų meras kalbėjo su miesto verslininkais, gyventojais ir pasiūlė idėją – prieš savivaldybės pastatą sukurti kalėdinių instaliacijų mini alėją. Be abejo, jas kurti gali visi norintys – tiek įmonės, įstaigos, organizacijos, tiek ir bendruomenės. Tikiuosi, kad pavyks sukurti naujų ir įdomų instaliacijų, kurios džiugins žmonių akis“, – kalbėjo V. Čerenkovas kartu kviesdamas šventiniam kalėdiniam laikotarpiui suskubti pasipuošti ir visus gyventojus.

„Kviečiu pradėti puoštis ir miesto bei rajono gyventojus – mes esame labai patenkinti, kad žmonės prižiūri savo aplinką, puošia namus, myli ir gerbia savo miestą“, – kalbėjo administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Tradiciškai, savivaldybė rinks gražiausiai papuoštą pastatą, nugalėtojai bus apdovanoti Rotušėje.

Gruodžio 7-ąją, penktadienį, eglutės įžiebimo vakarą kraštiečių laukia daug įvairių pramogų.

Pirmą kartą Kėdainiuose Didžiosios Rinkos aikštėje vyks Kalėdinė mugė. Nuo 12 valandos Jūsų lauks amatininkai, tautodailės meistrai, rankų darbo kūrėjai bei kiti prekybininkai, norintys Jus nustebinti ir nudžiuginti savo išskirtiniais gaminiais artėjančių švenčių proga. Be to, šventės metu bus atidarytas ir visuomenei pristatytas naujasis Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrius. Eglutės įžiebimo proga pirmą kartą vyks muzikos ir šviesų šou. Tradiciškai sriubomis vaišins bei aukoti kvies ir Maltiečių sriuba.

Be to, kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį (gruodžio 8 ir 9, 15 ir 16, 21 ir 22 dienomis) nuo 16 iki 18 valandos Kalėdų senelio rezidencijoje (M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje) esate laukiami visi, kas dar tiki pasakomis ir svajonėmis.

Eglutės įžiebimo šventė – jau ateinantį penktadienį, nuo 18 valandos.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.